Фічери

Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду

18 серпня, 2021


Куратори Національного центру мистецтва і культури Жоржа Помпіду відібрали до колекції музею роботу Нікіти Кадана “Постамент. Практика витіснення” (2009-2011). Передача та розміщення роботи, що знаходилась у приватній колекції відбулася за сприяння Voloshyn Gallery.

Як зазначено в прес-релізі:
«Потрапити до колекції Центру Помпіду — це важлива подія для творчості будь-якого митця, що неодмінно сприятиме розширенню взаємодії публіки з сучасним мистецтвом східно-європейського напрямку, і стане важливою складовою для розвитку нового інтернаціонального культурного діалогу. Інсталяція Нікіти Кадана буде також експонуватися на виставці українського сучасного мистецтва "Україна в Помпіду", яка пройде у Франції у 2022 році.»

«Постамент. Практика витіснення» — інсталяція, яка складається з великого макету постамента, що стоїть у виставковому залі, торкаючись стелі, та тексту, нанесеного на стіну. Місця для пам'ятника, що мав би стояти на цьому постаменті, вже не лишається. Навколо постамента є тільки вузький коридор для глядачів. Текст — це хроніка "війни пам'ятників" у пострадянській Україні: пошкодження та знищення монументів як радянських, так і нових націонал-патріотичних.

Першу версію роботи було реалізовано у 2009 році, другу у 2011. Нікіта Кадан — учасник художньої групи Р.Е.П., кураторської групи Худрада та голова відділу сучасного мистецтва Кмитівського музею. У 2011 Нікіта отримав Першу премію PinchukArtCentre Prize, а у 2014 — Спеціальну премію Future Generation Art Prize. У 2015 він представив Україну на Венеційській бієнале. Роботи художника знаходяться в публічних колекціях: Pinakothek der Moderne, Munich; M HKA — Museum of Contemporary Art Antwerp; mumok (Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig Wien); National Art Museum of Ukraine, Kyiv; Arsenal Gallery, Białystok; Military History Museum, Dresden; Contact Art Collection of Erste Group and ERSTE Foundation, Vienna; The Art Collection Telekom, Berlin; The Kingdom of Belgium, Ministry of Foreign Affairs, FRAC Bretagne*, Centro per l'arte contemporanea Luigi Pecci, Prato.
 
Максим і Юлія Волошини відкрили Voloshyn Gallery у жовтні 2016 року. У 2015 році подружжя Волошиних увійшло до списку Forbes 30 Under 30. Галерея спеціалізується на contemporary art і демонструє широкий спектр різних медіа сучасного мистецтва, проводить персональні та групові виставки. Одним з основних пріоритетів Voloshyn Gallery є участь у передових ярмарках сучасного мистецтва. Серед міжнародних ярмарків, у яких галерея брала участь протягом останніх двох років: The Armory Show, Vienna Contemporary, Dallas Art Fair, Pulse Art Fair, Nada Miami, Untitled.Art та EXPO CHICAGO. Cольна презентація Жанни Кадирової від Voloshyn Gallery отримала нагороду Pulse Prize (2018), також проект відзначили куратори Perez Art Museum Miami. Voloshyn Gallery є членом New Art Dealers Alliance (NADA) з 2020 року.
 

Також нагадуємо, що в лютому цього року до Центру Помпіду була передано більше 130 робіт, що представляють зріз Харківської школи фотографії 1970-х – 2010-х рр., подаровані Колекцією Бориса та Тетяни Гриньових та Музеєм Харківської школи фотографії. 7 липня 2021 року Центр Помпіду та Центр сучасного мистецтва М17 у Києві офіційно анонсували виставку "Україна в Помпіду" — експозицію українського сучасного мистецтва періоду від 60-х років ХХ сторіччя до сьогодення, яка пройде у Франції у 2022 році. Ініціатором проєкту "Україна в Помпіду" став Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва.Share: