Ритми життя: у Києві відкрилася жіноча виставка сучасного мистецтва

27 вересня, 2018
Кераміка Олесі Дворак-Галік / Фото: artslooker.com

Кераміка Олесі Дворак-Галік / Фото: artslooker.com

У Музеї історії Києва відкрилася виставка сучасного мистецтва, учасницями якої стали тільки художниці. Експозиція організована Українською асоціацією жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA) на чолі з куратором та керівником проекту Іриною Акімовою за підтримки Інституту проблем сучасного мистецтва та Київської організації Національної спілки художників України.

Колаж Марини Громенко

Колаж Марини Громенко

Виставка називається «Ритми буття». Це сучасний живопис, колаж, інсталяція та кераміка. Попри все розмаїття творчих підходів, роботи представлених на виставці художниць об’єднує висока внутрішня динаміка образів і сюжетів. Всього на виставці представлено декілька десятків творів майже двадцяти мисткинь. Також до Києва приїхали роботи двох іноземних учасниць: Ірини Роднікофф зі США та Корини Толедо з Німеччини.

Живопис Ірини Ворони

Живопис Ірини Ворони

За словами організаторів проекту, життя – це складний згусток ритмів. Ритм людського серця залежить від наших емоцій, відчуттів і дій та визначає ритм зміни поколінь. Нас заворожують ритми руху зірок і планет, хвиль на поверхні океану, калейдоскоп зміни сезонів. Ми створюємо ритми цивілізації – звуки музики, мережі галасливих хайвеїв, телефонних дзвінків, речитативи електронних меседжів і нової смертоносної зброї. Людство існує в ритмах епох, насичених битвами і соціальними конфліктами, перемогами і поразками. Кожна людина шукає і обирає свій власний ритм. Втім, ритми іноді порушуються несподіваними зупинками і крутими поворотами. Що вони несуть з собою – народження нового Ритму або диссонанс анархії і руйнувань?

Живопис Тані Василенко

Живопис Тані Василенко

У творчості теж є свої ритми – періоди творення змінюються періодами творчого спокою; періоди експресивної абстракції змінюються класичними пейзажами; періоди чуттєвих фарб змінюються спокійним ніжним «сфумато» … Жіноча творчість глибоко емоційна і психологічна. Її ритми пульсують на кордоні, що розділяє зовнішній світ і індивідуальність.

Цикли робіт Ірини Роднікофф і Корини Толедо присвячені темі народження, життя і смерті як природного ритму нашого буття. Ірина Акімова в інсталяції «Ритми епох» пропонує філософські роздуми про музичні символи різних історичних епох, зміна яких супроводжувалася ритмами соціальних потрясінь. Інсталяція створена на основі поліптиха.

Інсталяція «Ритми епох» Ірини Акімової

Інсталяція «Ритми епох» Ірини Акімової

Інсталяції Тетяни Самохіної розкривають світ відчуттів художницею ритмів різних міст. Роботи Маріанни Абрамової і Тані Василенко — це заклик не потонути в ритмах сучасної цивілізації, не втрачати зв’язок з природними ритмами. Картини Тетяни Черевань розповідають про символи ритмів життя і любові через призму японського мистецтва шибарі. Колажі Марини Громенко — це міні-розповіді про позитивне сприйняття різноманіття  нашого життя. Керамістка Олеся Дворак-Галік виступає проти плоского і однобокого сприйняття складних ритмів буття. Картини Людмили Лободи — яскраві замальовки ритмів жанрових сцен.

Живопис Маріанни Абрамової

Живопис Маріанни Абрамової

У полотнах Ірини Семенюти застигли непорушні (вічні) ритми природи, яким підпорядковано все живе на Землі. Колаж Ірини Булави – подорож до Індії – до витоків мудрості, стародавньої культури і вічних знань про ритми буття. Графічні твори Валерії Тарасенко – глибоке філософське занурення у глибини підсвідомості задля збереження пам’яті Всесвіту.  Пульсуючи ритми кольорів Анни Бітаєвої створють візуально насичені та глибокі композиції. Кольорові ілюзії Ірини Ворони породжують відчуття поглинання, момент спокою розуму, стан балансу підсвідомості. Колажі Катерини Ситой дають речам нове життя та нове значення.

Виставку можна відвідати до 7 жовтня 2018 року.

Читайте: В Інституті проблем сучасного мистецтва відбувся перший в Україні UCWAF

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: