Довженко-Центр: «play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького» — 9/09—17/10Dymchuk Gallery: Ґерті Дойч та Інґе Морат «Woman to Woman» — 16/09-17/10NAMU: «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» — 10/09-28/11Voloshyn Gallery: «Хвостосховище. Інженер» — 17/09-15/10PinchukArtCentre: Future Generation Art Prize 2021— 25/09/2021 – 27/02/2022
newsМіжнародніУкраїнські

Стало відоме ім'я головного куратора третьої Ризької міжнародної бієнале сучасного мистецтва

3 серпня, 2021
На фото: Рене Блок та Ніко Анклам. Фотография: Ризька бієнале сучасного мистецтва (RIBOCA)

Ризька бієнале сучасного мистецтва (RIBOCA) оголосила про призначення Рене Блоку головним куратором третьої бієнале, RIBOCA3, яка буде проходити з 15 липня по 2 жовтня 2022 року в Ризі, Латвія.

Третя бієнале відбудеться після RIBOCA2, що стала одночасно фізичною виставкою та кінофільмом, прем'єра якого відбудеться восени 2021 року. Таке рішення стало безпосередньою відповіддю на глобальну пандемію й фактично її продуктом. RIBOCA3 розширить цю глобальну перспективу: взявши за основу багату історію країн Балтії, виставка представить художників сусідніх країн, та запросить митців з усього світу осмислити й залучити культурний, історичний та соціополітичний контекст регіону.

Рене Блок — одна з ключових фігур німецької артсцена, він є незалежним куратором з більш ніж піввіковим стажем. Протягом своєї тривалої кар'єри Блок, серед іншого, займав пост директора музею Фрідеріціанум в Кассел, а також був куратором численних міжнародних бієнале в таких містах, як Белград (2006), Кванджу (2000), Стамбул (1995), й Сідней (1990). У 2008 році він став співзасновником Kunsthalle 44 Møen в Данії, де і сьогодні працює артдиректором виставкового простору. RIBOCA3 стане його найбільш амбітним проєктом за останні 15 років.

В якості співкуратора RIBOCA3 з Блоком буде працювати Ніко Анклам.
Нещодавно Анклам був призначений директором виставкового залу та музеїв міста Реклінгхаузен в Німеччині, а до цього він був куратором заснованого Рене Блоком простору Kunsthal 44 Møen. Ніко Анклам буде також працювати над публічною програмою RIBOCA3.

Ніко Анклам є автором великої кількості публікацій про концептуальні арт-практики та практики в дусі руху Fluxus. Він також читає лекції в Берлінському університеті мистецтв, Університеті Гумбольта, Академії сучасного мистецтва Тромсе в Норвегії та Естонської академії мистецтв в Талліні. Анклам має вчене звання доктора філософії (PhD), захистивши дисертацію про становлення жанру нордичного пейзажу в XIX столітті. Після чого він здійснив кілька проєктів в павільйоні Rietveld в Амстердамі, виставковому просторі YEARS в Копенгагені та Академії мистецтв Мальме.Share: