Фічери

Проєкт «Once upon a queer» оголосив опен-кол

29 грудня, 2021


Мультидисциплінарний проєкт «Once upon a queer», ініційований Аліною Клейтман, оголосив про опен-кол для українських та польських художників(ць).

Проєкт об‘єднує сучасне візуальне мистецтво, перформанс, журналістику та квір дослідження. Головною метою проєкту є підвищення рівня обізнаності української аудиторії щодо квір-історії у Східній Європі, і особливо в Україні.

Куратор(к)ами проєкту виступили: Аліна Клейтман, Катерина Філюк, Вальдемар Татарчук та Карол Радзишевський.
Натхненник і назва проекту: Олександр Галіщук.

Епізодичні виставки, короткострокові освітні програми, рідкі опубліковані дослідження в ситуації відсутності сталого архіву гальмують становлення толерантності в нашому суспільстві.

«Once upon a queer» об’єднує в собі онлайн виставку, веб-платформу для швидкого та зручного доступу до матеріалів проєкту, а також серію публічних освітніх подій. Організатори проєкту шукають художників(ць), здатних за допомогою універсальної мови мистецтва пробитися крізь нетерпимість та заслінки стереотипів.

Кожен з відібраних учасників буде мати можливість підготувати відео в рамках тем квір-історії, гендерної ідентичності, прав ЛГБТК+ людей в суспільстві. Відео будуть представлені у форматі онлайн-серіалу на медійних платформах в Україні та Польщі, а згодом заархівовані на сайті проєкту.

В результаті опен колу буде обрано 10 художників(ць) (5 українських та 5 польських)які будуть мати можливість втілити свою ідею у форматі відео-роботи.

Кожен з учасників буде мати можливість отримати консультації у кураторів проєкту та спеціаліста в сфері гендерних штудій та квір історії, бюджет для втілення своєї ідеї та авторський гонорар у 1000 євро до податків в гривневому еквіваленті.

Реалізація проєкту відбувається протягом січня — травня 2022 року.
Дедлайн подачі заявки — 9 січня 2022 року.
Детальніша інформація про проєкт за посиланням.
Організатори проєкту:
IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives — неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована 2010 року, основна місія котрої через культурні проєкти стимулювати системні зміни в українському суспільстві.
Galeria Labirynt — сучасний муніципальний заклад культури, зосереджений на мистецтві. Головна місія якої слідкувати за пульсом сучасного мистецтва, помічати його найцікавіші явища та відкривати важливі контексти.

Партнер проєкту:
The Queer Archives Institute — некомерційна артіст-ран організація, що займається дослідженням, колекціонуванням, оцифруванням, а також презентаціями, виставками, аналізом та інтерпретацією квір-архівів, особливо зосереджуючись на Центральній та Східній Європі.
Проєкт підтримує Європейський Союз та Goethe-Institut в Україні за програмою Дім Європи.Share: