/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Продаж Да Вінчі поставив крапку в судовій тяганині російського мільярдера проти швейцарського арт-дилера

59
Дмитро Риболовлєв / Фото: AFP

Дмитро Риболовлєв / Фото: AFP

Федеральний суд Нью-Йорка закрив справу за претензіями бізнесмена Дмитра Риболовлєва до швейцарського арт-дилера Іва Був’є після продажу росіянином з аукціону полотна Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу», яке було реалізовано за ціною в три рази дорожче від ціни купівлі, пише агентство Блумберг.

Претензія Риболовлєва, яку він захищає в юрисдикціях декількох країн вже кілька років, полягає в тому, що Був’є, допомагаючи російському мільярдерові в покупці близько 38 робіт майстрів світового живопису на загальну суму в 2 мільярди доларів, шахрайським чином заробив на цьому близько 1 мільярда доларів. Був’є оскаржує цю претензію і каже, що він лише виступав в якості контрагента з продажу робіт колекціонерові, який добре знає ринок мистецтва.

Однією з робіт, придбаних Риболовлєвим за посередництва Був’є, стало полотно Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яке Був’є придбав у аукціонного дому Sotheby’s і потім перепродав Риболовлєву за 128 мільйонів доларів. Як пише Блумберг, Був’є шахрайськи провів операцію за ціною більш, ніж на 40 мільйонів доларів дорожче її реальної вартості.

Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» / Фото: christies.com

Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» / Фото: christies.com

У листопаді минулого року полотно пішло з молотка на аукціоні Christie’s в Нью-Йорку за рекордні 450 мільйонів доларів. Таким чином, картину вдалося продати більш ніж в три рази дорожче від ціни покупівлі, що принесло колекціонерові несподіваний прибуток.

«В кінці минулого року розслідування в суді Нью-Йорка було закрите, за інформацією джерел, знайомих з ситуацією. Якби справа розглядалася далі, захист Був’є міг би стверджувати, що Риболовлєв не був жертвою шахрайства, так як в кінцевому підсумку виявився у виграші», — повідомляє Блумберг.

Читайте: Небезпечний лобізм: російського олігарха-колекціонера попросили покинути Монако

30.05.2018

Схожі записи