/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Порятунок будиночку дитинства легендарного композитора Миколи Леонтовича триває

Будинок легендарного композитора Миколи Леонтовича, який потребує негайної реставрації

Будинок легендарного композитора Миколи Леонтовича, який потребує негайної реставрації

7 лютого Фонд гуманітарного розвитку України,  спільно з громадою та локальною владою, оголосить офіційний початок архітектурного конкурсу проектів на відтворення напівзруйнованого будиночку дитинства всесвітньо відомого композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в селі Шершні Тиврівського району Вінницької області.

Метою громадської ініціативи є збереження та реставрація знакового для української та світової культури об’єкту, який на сьогодні є єдиним архітектурним артефактом, що має пряме відношення до постаті легендарного всесвітньо відомого композитора, автора найулюбленішої й найвпізнаванішої у світі мелодії Різдва «Щедрик» чи-то Carol of the Bells. На основі відновленого будиночку Леонтовича планується створення музейно-мистецького комплексу та культурно-просвітницького осередку для місцевих дітей — школи-студії  з музичними та арт-класами класами, а також музичного театру оpen аir #Leontovich_Heart для проведення регулярних відкритих музичних фестивалів місцевого, всеукраїнського та міжнародного значення. А згодом – дитячих музичних літніх таборів, конкурсів хорового співу.

«У грудні 2017 Фонд гуманітарного розвитку України оголосив про збір коштів на реставрацію будиночку Миколи Леонтовича, що на сьогодні знаходиться в стані невпинної руйнації. На його відновлення  та створення культурно — освітнього осередку, який не лише увіковічнить у автентичній архітектурі пам’ять про великого українця, а й прокладе повноцінний туристичний маршрут до села Шершні, стимулюючи розвиток цілої громади, що забезпечить її процвітання. Жодного сумніву, що ім’я такої ваги та величі заслуговує на високу повагу. І ми – українці – маємо цінувати, плекати й зберігати, інколи навіть по крихті, пам’ять про тих, хто увіковічнив нашу націю своїм генієм», — Наталія Заболотна, громадський дія, ініціатор громадської платформи #SOSмайбутнє, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

Президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталя Заболотна разом із знаменитим дитячим хором "Щедрик"

Президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталя Заболотна разом із знаменитим дитячим хором «Щедрик»

Конкурс включатиме три напрямки: проект відтворення та часткової реставрації меморіальної частини споруди, проект інтер’єрно-дизайнерських рішень, з урахуванням меморіальних кімнат та школи мистецтв; а також проект музичного театру під відкритим небом #Leontovych_Heart. Подача заявок триватиме до 10 травня 2018 р. Для заохочення учасників конкурсу встановлюється загальний преміальний фонд у розмірі 150 000 грн.

Збір коштів на порятунок будинку Леонтовича було розпочато Фондом гуманітарного розвитку України 18 грудня 2017 року під час благодійного вечора  #Leontovich_Heart.

Завдяки цій акції вдалося зібрати 270 000 гривень. Усі благодійники, які пожертвували та в подальшому жертвуватимуть 10 000 грн та більше, отримають статус Мецената, а їх імена (за згодою) будуть викарбувані на пам’ятній дошці на оновленому будинку Леонтовича, а також занесені до реєстру Меценатів на сайті ГО «Фонд гуманітарного розвитку України».

Також 7 лютого 13 годині за ініціативи ГО «Фонду гуманітарного розвитку України» відбудеться прес-конференція в Українському кризовому медіа центрі, Український дім, вул. Хрещатик 2. У прес-конференції візьмуть участь такі спікери: Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України, ініціатор громадської платформи #SOSмайбутнє; Наталія Михайлова, голова селищної ради села Шершні; Валентина Чайковська, представник від громади с. Шершні; Ілля Бондаренко, скрипаль-віртуоз, учасник благодійного концерту #Leontovych_Heart; Катерина Смаглій, директор Київського офісу інституту Кеннана, Лариса Мудрак, президент Win Win Communication, co-CEO FBN Ukraine; Олена Салата, голова ГО «Культурна Асамблея; Костянтин Ковшевацький, керівник проекту Pragmatika

Для інформації:

У квітні 2017 року на платформу #SOSмайбутнє надійшов запит небайдужих громадян Вінниччини з закликами звернути увагу на трагічну руйнацію будинку найвідомішого українського композитора, що подарував світові найулюбленішу мелодію Різдва.

У червні учасники платформи #SOSмайбутнє провела в Шершнях спеціальну акцію разом із знаменитим дитячим хором «Щедрик» для привернення суспільної уваги до трагічної руйнації будиночку дитинства Миколи Леонтовича. Репортаж про цю подію зробив телеканал 1+1.

Ми закликаємо усіх небайдужих долучитися до ініціативи Фонду з порятунку будинку Миколи Леонтовича та перераховувати кошти на його порятунок.

Реквізити для благодійних внесків:

  • ГО “Фонд гуманітарного розвитку України”
  • ЄДРПОУ 32959952
  • Р/р №26005589234 в АТ “Райфайзен Банк Аваль”
  • МФО 380805

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

05.02.2018

Схожі записи