/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Портал Artnews опублікував топ — 200 колекціонерів мистецтва 2016 року

19
Фото: artnews.com

Фото: artnews.com

Американський портал Artnews опублікував щорічний список 200 провідних світових колекціонерів мистецтва.

Цього року список створювався на фоні загального спаду арт-ринку. У 2016 році за перше півріччя не найкращі показники по продажу показали найпровідніші аукціони Sotheby’s і Christie’s. Їхній прибуток знизився приблизно на третину в порівнянні з тим же періодом минулого року. Також значно зменшилася кількість спекулятивних покупців на ринку молодих художників — продаж в цьому секторі на аукціоні Christie’s впала на 45%, пише Artguide.

Невизначеність на ринку збільшилася і в зв’язку з голосуванням Великобританії за Brexit (вихід Великобританії з ЄС), виборами в США і глобальною нестабільністю перед обличчям тероризму, що призвело до більш обережного поводження покупців.

Читайте: Аукціонний будинок Christie’s підвищує комісію для покупців

Проте на ринку діяли і сміливіші покупці, такі як Юсаку Маедзава, який скупив в цьому році мистецтва на $ 98 млн. Ще одним прикладом стала покупка за рекордну ціну аргентинським колекціонером Едуардо Константіні картини мексиканського художника Дієго Рівери. Повністю зі списком Artnews можна ознайомитися на сайті. З українських колекціонерів ніхто не зарахований до списку, хоча в минулі роки до нього декілька разі потрапляв бізнесмен та меценат Віктор Пінчук. Російські колекціонери в списку представлені Романом Абрамовичем і Дарією Жуковою, В’ячеславом Кантором, Леонідом Михельсоном і Дмитром Риболовлєвим.

08.09.2016

Схожі записи