/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Польща придбала приватну колекцію із картиною Леонардо да Вінчі за € 100 млн  

13
Картина Леонардо да Вінчі, "Дама з горностаєм" / Фото: AP Photo/Markus Schreiber

Картина Леонардо да Вінчі, «Дама з горностаєм» / Фото: AP. Markus Schreiber

Міністерство культури і національної спадщини Польщі 29 грудня уклало історичну угоду з Фондом князів Чарторийських. Відповідно до документа, держава викуповує безцінну колекцію зі знаменитою картиною «Дама з горностаєм» Леонардо да Вінчі за € 100 млн. Церемонія підписання відбулася у Королівському замку у Варшаві. Переговори про викуп тривали з 1991 року.

«Дама з горностаєм» — єдина робота да Вінчі, що знаходиться в Польщі. Вона була написана в кінці XV століття на замовлення герцога Міланського. У 1800 році картину купив польський князь Адам Чарторийський Єжи. Колекція, крім шедевра да Вінчі, включає в себе графіку Рембрандта, малюнки Ренуара, а також безцінні для польської історії документи — близько 250 тисяч бібліотечних найменувань (книги і рукописи). Сім’я Чарторийських колекціонувала всі ці багатства протягом більше 200 років.

Читайте: Британці викупили знаменитий портрет Єлизавети І

Як зазначав раніше заступник міністра культури Польщі Ярослав Селін, мова йде «про безцінне культурне надбання в прямому сенсі цього слова». Представник відомства підкреслив, що тільки «Дама з горностаєм» застрахована на 1,4 млрд злотих ($ 350 млн).

Загальну вартість колекції важко оцінити, її ціна на сьогоднішній день складає приблизно понад $ 2 млрд. 76-літній князь Адам Карол Чарторийський на питання про дуже низькою ціну продажу відповів, що це завжди було його бажання зробити пожертву.

30.12.2016

Схожі записи