/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Польща готова викупити «Даму з горностаєм» да Вінчі у приватного власника

8
«Дама з горностаєм» Леонардо да Вінчі. Фото: AFP/Carl Court

«Дама з горностаєм» Леонардо да Вінчі. Фото: AFP/Carl Court

Міністерство культури і національної спадщини Польщі виступило з ініціативою викупити у приватного власника знамениту картину «Дама з горностаєм» Леонардо да Вінчі. Це єдина робота великого майстра, яка знаходиться в Польщі.

Проект Мінкульту підтримав Сейм (нижня палата парламенту), який погодився виділити кошти з бюджету, які необхідні будуть для придбання знаменитої колекції польських князів Чарторийських, куди входить шедевр. Для цієї покупки формується фонд в розмірі 300 млн злотих ($ 80 млн). Офіційно вартість цілої колекції Чарторийських не називається. Ведуться переговори.

Читайте: Британці викупили знаменитий портрет Єлизавети І

«Мова йде про найціннішу колекцію творів мистецтва, яка протягом 200 років збиралася у Польщі. Вона не є власністю польської держави, але представляє національну і державну цінність», — пояснив заступник міністра культури Ярослав Селін.

За його словами, колекція включає 180 тисяч об’єктів, 593 з яких відносяться до категорії дуже цінних. «Ми говоримо про безцінну збірку в прямому сенсі цього слова», — вказав заступник міністра, нагадавши, що до колекції входить «Дама з горностаєм», яка застрахована на 1,4 млрд злотих ($ 350 млн).

Читайте: Знайдений в Парижі невідомий ескіз да Вінчі визнали справжнім

«Дама з горностаєм», написана Леонардо да Вінчі в 1489-1490 рр. на замовлення герцога Міланського картина являє собою портрет юної красуні Чечилії Галлерани. У 1800 році шедевр був куплений польським князем Адамом Єжи Чарторийським і вивезений до Кракова, де зберігається в місцевому музеї. Періодично «Дама з горностаєм» виставляється в різних куточках світу.

16.12.2016

Схожі записи