The Naked Room: Євгенія Бєлорусець «Живий куточок» — 21/07-08/08Voloshyn Gallery: «Сьогодні потрібно вирішити» — 28/07-11/08PinchukArtCentre: «Камінь б'є камінь» — «Згадати той день коли» — «Vukojebina» — 27/02-15/08

Новим символом Одеського аеропорту обрали скульптуру українського митця Степана Рябченка

6 вересня, 2019
Степан Рябченко - Сфера

Степан Рябченко — Сфера

Міжнародний аеропорт «Одеса» оголосив переможця міжнародного конкурсу на найкращу ідею скульптури-символу повітряних воріт. Перше місце посів український митець Степан Рябченко. Його скульптура «Сфера» буде реалізована та встановлена біля нового терміналу аеропорту. «Сфера» — це проект інтерактивної скульптури, що складається з led-панелей, які утворюють величезний сферичний екран.

«Сфера — універсальний символ і одна з найдосконаліших форм, що містить у собі цілий світ. У даному контексті сфера служить і втіленням Земної кулі, що відкриває всі свої навіть найвіддаленіші куточки перед мандрівником, і сонця, і символізує обриси першої літери слова «Одеса», втілену в об’ємі. Різноманітність сенсів відбивається у постійно мінливому вигляді об’єкта — за рахунок спеціально створеної авторської комп’ютерної анімації, яка повсякчас варіюється», — розповідає автор витвору.

Одеський аеропорт оголосив конкурс на створення арт-об’єкта до 50 м заввишки 17 травня. Протягом трьох місяців журі отримало близько сотні заявок від художників з усього світу. Окрім переможної скульптури «Сфера» Степана Рябченка, експерти відзначили роботи «Стихія» Назара Білика, «Уламок моря» Сергія Шауліса, «Дотик неба» Ігоря Гречаника та «Перлина біля моря» Олександра Гусарєва.

За словами директора аеропорту Дмитра Прусака, ця ініціатива має на меті стимулювати талановитих митців з усього світу до творчості на благо міста.

Share: