Нові книги про мистецтво, які привернули увагу ArtsLooker на Book-Арсеналі

20 травня, 2017
Нові книги про мистецтво

Нові книги про мистецтво

Цього року понад півтори сотні видань представило свої новинки на VII-му Міжнародному «Книжковому Арсеналі», який об’єднав літературу та мистецтво. Чимало нових книг зявилося про художників, мистецтво та арт-індустрію, які допоможуть здійснити читачеві захоплюючу подорож у світ класичного та сучасного мистецтва. Отже, що саме можна придбати, та із задоволенням почитати — підбірка від Артс Лукер.

 «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі» Уілл Ґомперц. Видавництво ArtHuss

Що це взагалі таке 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі

Київське видавництво Аrt Huss презентувало українською мовою світовий бестселер Уілла Гомперца «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі». Іронічний нон-фікшн, який дасть відповідь, чому ліжко Трейсі Емін – це мистецтво, а ваше – ні, який сенс має  «Чорний квадрат» Малевича, що мав на увазі Енді Уорхол, зображуючи незліченні банки томатного супу?

У своїй книзі Ґомперц формує через сотні прикладів нове бачення та усвідомлення сучасного мистецтва, перетворюючи його на «живу» та «жваву» історію, а не мовчазну музейну колекцію.

Вілл Ґомперц — редактор «Бі-бі-сі Мистецтво». Сім років працював директором галереї «Тейт». Серед його зацікавлень особливе місце займає сучасне мистецтво. Ґомперц пише про мистецтво для «Таймс», «Ґардіан» та «Бі-бі-сі». У 2009 році створив популярне комедійне шоу одного актора про сучасне мистецтво на Единбурзькому фестивалі. Нью-йоркський журнал «Кріейтівіті» визнав Ґомперца одним із п’ятдесяти найкращих креативних мислителів.

«25 років присутності: сучасні українські художники». Видавництво ArtHuss

25 років присутності -сучасні українські художники

Книга була створена колективом авторів, серед яких відомі мистецтвознавці та арт-оглядачі. Робота велася активно над виданням, яке подає українське мистецтво доби Незалежності у всьому його розмаїтті. Ідея проекту належить відомому арт-дилеру Ігорю Абрамовичу. Ілюстровані інтерв’ю повідають про світовідчуття митців, передають їхні спогади й думки. Автори видання намагалися охопити діяльність як окремих митців, так і груп. Поруч з Анатолієм Криволапом, Арсеном Савадовим, Василем Цаголовим стоять «Р.Е.П», «SOSка», «Відкрита група».

«25 років присутності» — це своєрідний досить складний, а знерідка й несподіваний «самоаналіз» нашого мистецтва, нашого художнього життя, що складається з динамічних суперечностей, які й рухають культуру; це переконливий наочний показник ролі й місця мистецтва у суспільстві, звідки безнастанно й надходить матеріал для нових досліджень і нових проектів, мрій, зусиль, відкриттів і надбань», —зазначає Ігор Абрамович.

«Дмитро Горбачов. Случаї»  Видавництво Артбук

оо

«Случаї» – це історії, інтермедії, напіванекдоти чи особливі випадки, спогади або роздуми, де поєднались історія, мистецтво і трохи гумору. Вони записані зі слів Дмитра Омеляновича Горбачова – закоханого в українську культуру і мистецтво дослідника, відкривача та популяризатора українського авангарду. Саме йому довелось на початку 1960-х розгортати вали «спецфонду» Національного художнього музеї України, головним хранителем якого він був. Відтоді Горбачов присвятив своє життя збереженню, вивченню та популяризації ледь не втраченої сторінки українського мистецтва. У цій книзі зібрані свідчення про те як починалося дослідження українського авангарду, як вдавалося усіма правдами і неправдами обманювати радянську цензуру й експонувати заборонені твори, яким було життя музеїв у радянські часи, а також спогади Горбачова про зустрічі з художниками. У поле його зору потрапляє все – від мозаїки Київської Русі до лірики «Братів Гадюкіних».

«Де кураторство». Видавництво IST Publishing

Книга Де Кураторство

Книга «Де кураторство» є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства — колективного й індивідуального — та зосереджених на українському контексті.

Книга є першим проектом молодого видавництва IST Publishing, яке утворилося на базі харківської галереї COME IN. Видавництво спеціалізується на виданні нон-фікшн текстів і досліджень сучасного мистецтва та художніх практик в Україні.

Задум видання книги «Де кураторство» полягав у висвітленні особливостей курування з позиції художника як куратора, не оминувши й іншої — куратора як художника. Цьому присвячено два розділи книги.

Третій розділ є своєрідною спробою описати та систематизувати основні інституції, художні об’єднання, виставкові проекти та імена, згадувані в текстах, інформація про які дотепер була неточною, малодоступною або відсутньою взагалі. Також до видання увійшли візуальні матеріали, частина яких опублікована вперше.

«Kyiv Street Art 2010-2017». Видавництво Старого Лева

kyivskyi_mural_0

Все вуличне мистецтво, яке було створено у Києві з 2010 по 2017 рік, увійшло до збірки великого англомовного каталогу Kyiv Street Art. Книга-каталог має 300 сторінок, і містить світлини як вже готових робіт, так і знімки процесу. Всі ілюстрації супроводжують короткі біографії художників і опис концепцій їхніх робіт, які вони створили в українській столиці.

Автор — Гео Лерос, засновник проекту Art United Us, завдяки якому в Києві за останні пару років з’явилося кілька десятків Муралів. Втім, у видання увійшли не тільки ці роботи, але також і мурали, створені в рамках інших проектів таких, як Mural Social Club.

 «Авангард. Українські художники першої третини XX ст.» Видавництво Мистецтво

Авангард. Українські художники першої третини XX ст

Український авангард унікальне явище світової культури.. Автор видання — Дмитро Горбачов, провідний український мистецтвознавець, професор, який багато років присвятив дослідженню феномена українського авангардного мистецтва, розкриває всі невідомі факти, про які раніше мовчали, або боялись сказати. Книга показує світу 50 геніальних представників українського авангарду та всебічно репрезентує розвиток авангардного мистецтва в Украіні.

У книзі опубліковано репродукції понад 300 творів українських майстрів-авангардистів, що нині зберігаються в музеях і приватних зібраннях багатьох країн світу. Серед них твори Єрмилова, Богомазова, Бурлюків, Малевича, Архипенка, Екстер, Меллера, Пальмова, Синякової, Петрицького та багатьох інших художників. У виданні охоплено всі напрями авангардистського руху в Україні — від загальноєвропейських (кубізм, футуризм, експресіонізм, сюрреалізм та ін.) до суто національних (народний футуризм селянки Собачко, супрематизм сіл Вербівка та Скопці). В альбомі подано також текстові матеріали -доповіді, виступи, спогади українських художників-авангардистів.

«Контркультура. Графіка неформальних академіків 1950-80-х років». Видавник Аукціонний дім «Золотое Сечение»

18579343_1884453791794547_1684116476_n

Автором вступної статті, ініціатором проекту та упорядник книги є Василенко Олексій. Автори статей Леся Авраменко, Лізавета Герман, Галина та Іван Григор’єви, Ольга Лагутенко, Акім Левич.

Книга представляє велику дослідницьку роботу, що охоплює творчість п’ятьох легенд українського неофіційного мистецтва, серед яких Григорій Гавриленко, Алла Горська, Ігор Григор’єв, Віктор Зарецький та Анатолій Лимарєв.

На 360-ти сторінках помістилося майже стільки ж ілюстрацій, які підкріплені розгорнутими розповідями та історіями з життя художників, а також безцінними архівними матеріалами, які можна читати українською та англійською мовами. Автори дають чітку відповідь, за що цих митців забороняли, виключали, судили, нищили морально та фізично? Хто відповість за їхні муки, поневіряння та страждання? А також, що поєднує цих п’ятьох та за якими принципами вони зійшлися в одному літературному просторі?

На створeння книги пішло три з половиною років.

Читайте: Мистецтво у кіно: захоплюючі фільми про художників, колекціонерів та арт-бізнес

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук

Share: