Фічери

У новому артпросторі SPLAV відкриється перша виставка «Чому я тут?»

25 червня, 2024

Кураторами проєкту про невизначеність і суперечності стали засновники мистецького простору Діма Толкачов і Вольт Агапєєв.

Анонс виставки «Чому я тут?» у новому мистецькому просторі SPLAV. Джерело: надано організаторами.
27 червня в культурному просторі SPLAV відкриється перша виставка під назвою «Чому я тут?». У ній дев’ять українських художників і художниць розмірковують про те, що нас тримає у місці, де невизначеність — це константа.

Проєкт позиціонується як реакція на життя в середовищі, сформованому суперечностями. Попри те, що його нестабільність повинна відштовхувати, ми відчуваємо непереможну спорідненість з його еклектизмом. Розбіжності часто викликають конфлікти, водночас створюючи потенціал для віднайдення відповідей на нові виклики. Виставка закликає подумати про те, як перетворити наші відмінності з перешкод у стимули для руху вперед.

«Усім нам притаманно мати розбіжності, які виливаються у срачі. Заперечувати та закривати на це очі, вірячи в ілюзію гомогенності — контрпродуктивно. Навпаки, варто прийняти цю нашу особливість за сталість. Тоді можна знайти підхід, як інструменталізувати наші відмінності», — вважає співкуратор виставки та співзасновник артпростору SPLAV Діма Толкачов.

До експозиції увійшли твори Антона Саєнка, Сани Шахмурадової-Танської, Ярослава Футимського, Вольта Агапєєва, Каріни Синиці, Діми Толкачова, Олени Курзель, Вови Павлова та Марії Матяшової.
Воль Агапєєв і Діма Толкачов у Малій галереї Мистецького арсеналу, 2023. Фото: Олександр Попенко. Джерело: instagram.com
«Ця виставка — про те, як не опускати руки, коли ти живеш в середовищі, де якийсь поступ відбувається скоріше всупереч, а не завдяки. Як не зневірюватись, занурюючись у вир “А навіщо? А для кого це все? А кому воно все потрібне?”. Як не піддаватись на спроби штучної поляризації суспільства. Ми настільки різні, а дії владних інститутів подекуди такі недолугі, що в нас і так достатньо приводів посратися навіть без ІПСО ззовні. SPLAV має об'єднувати людей, розвиваючи культурне поле навколо себе. Тому ця виставка – спосіб вкотре наголосити, що попри все співпраця можлива», — розповідає співкуратор виставки і співзасновник артпростору Вольт Агапєєв.

«Кожна з робіт стосується українського контексту і є точкою входу у роздум про те, чому ми обираємо жити тут. Ми цілеспрямовано формували неоднорідну експозицію. Тут графіка та живопис поєднані з об’єктами й інсталяціями. Мінімалістичні, жестові речі врівноважують більш експресивні роботи. Все вибудувано так, щоб сама експозиція натякала на різнорідність, однак була збалансованою», — пояснює Діма Толкачов.

Відкриття «Чому я тут?» відбудеться 27 червня 2024 року, з 18:00 по 22:00. Виставка триватиме до 25 липня. Артпростір SPLAV знаходиться за адресою вул. Нижній Вал 23 (у двір через арку), 1-й під’їзд, 3-й поверх. Вхід вільний, за попередньою домовленістю в інстаграм або фейсбук.

SPLAV — це новий artist-run space у центрі київського Подолу. Культурний простір, де художники, куратори та мейкери зможуть створювати й презентувати нові проєкти, ділитись ідеями та досвідом.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: