/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Небезпечний лобізм: російського олігарха-колекціонера попросили покинути Монако

7
Дмитро Риболовлєв / Фото: AFP

Дмитро Риболовлєв / Фото: AFP

Російського олігарха та колекціонера Дмитра Риболовлєва попросили не з’являтися в Монако через корупційний скандал пов’язаний із швейцарським арт-дилером Івом Був’є. Про це з посиланням на неназвані джерела пише Le Journal du Dimanche.

Як пишуть міжнародні ЗМІ російський олігарх «придбав» весь політичний світ Монако, а потім спішно покинув князівство, поїхавши до Лос-Анджелесу. Міністру юстиції Монако Філіпу Нарміно пощастило менше, його було заарештовано після того, як він пішов у відставку. Нарміно звинувачують в тому, що фактично виконував замовлення мільярдера. Скандал неминуче торкнувся князя Альбера — великого друга російських бізнесмена. Тепер князь Монако змушений викручуватися із складної ситуації та навіть приймати незручні рішення, які мають допомогти зберегти його репутацію.

Історія почалася з того, що відомий арт-дилер зі Швейцарії Ів Був’є продав Дмитру Риболовлєву багато дорогих картин, серед яких є Пікассо і Модільяні. Вартість покупки сягала $2 млрд. Через певний час Риболовлєв вирішив, що арт-дилер його обманув на $1 млрд, і подав на початку 2015 року судовий позов проти Був’є в Монако. Але цього мільярдерові здалося недостатньо, і вже незабаром цивільний позов перетворився на справжню кримінальну справу. Ів Був’є був заарештований, і йому вдалося вийти з в’язниці лише після внесення застави 10 млн євро.

Екс-міністр юстиції Князівства Монако - Філіп Нарміно, Фото: Pascal Le Segretain/Getty Images

Екс-міністр юстиції Князівства Монако — Філіп Нарміно, Фото: Pascal Le Segretain/Getty Images

Про те, як і чому вдалося заарештувати Був’є, розповіла недавно французька Le Monde. За інформацією газети, причиною для арешту стали відверті зізнання Тані Рапп — перекладачки Риболовлєва, яка забезпечувала зв’язок олігарха і арт-дилера. Рапп відверто розповіла Риболовлєву про те, як були влаштовані схеми Був’є, під час застільної бесіди, в той час як його адвокат Тетяна Бершеда непомітно записувала цю розповідь на телефон. Телефон із записом було представлено ​​в суд в якості доказу, що і стало підставою для звинувачення і подальшого арешту Ів Був’є.

Однак потім ситуація вийшла з-під контролю. Суддя раптово вирішив ознайомитися з вмістом всього телефону і віддав наказ розшифрувати зроблені на ньому записи розмов і смс-листування. Це рішення виявилося фатальним для політичної еліти Монако. З’ясувалося, що Дмитро Риболовлєв був у близьких стосунках з усіма силовиками Монако. Зокрема, на постійному зв’язку з ним було керівництво кримінальної поліції Монако, які надали підтримку, необхідну для арешту Був’є. У статті Le Monde також згадуються контакти з Режисом Ассо, шефом спецслужби Монако. В знак особливої ​​вдячності за допомогу в арешті арт-дилера в березні 2015 року Дмитро Риболовлєв подарував йому «чудовий самовар». Але головним виявився зв’язк російського олігарха з міністром юстиції Монако Філіпом Нарміно, який забезпечував політичне прикриття всієї справи.

Відразу після викривальної статті Нарміно поспішив на пенсію, але це його не врятувало: екс-чиновник опинився під арештом. За ним повинен був пройти і сам Дмитро Риболовлєв, але російський підприємець, який пройшов вогонь, воду, зумів оперативно покинути межі князівства.

Читайте: У Німеччині розгортається судова боротьба за роботу Кандинського, вартістю $ 80 млн

26.09.2017

Схожі записи