/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Не дамо картину – беріть золотий унітаз: Музей Гуггенгайма не позичив Трампу полотно Ван Гога

Вінсент ван Гог, "Пейзаж зі снігом", 1888 / Фото: guggenheim.org

Вінсент ван Гог, «Пейзаж зі снігом», 1888 / Фото: guggenheim.org

Музей Гуггенхайма запропонував президенту США Дональда Трампа і його дружині Меланії Трамп арт-об’єкт у вигляді золотого унітазу замість картини Ван Гога, яку вони просили позичити. Про це пише газета The Washington Post.

За даними видання, подружжя Трампів попросила у музею картину «Пейзаж зі снігом», створену Ван Гогом в 1888 році. На полотні зображений чоловік в чорному капелюсі, який гуляє по долині Арля зі своєю собакою. Президент і його дружина хотіли позичити її, щоб прикрасити свою особисту резиденцію в Білому домі.

Повідомляється, що куратор музею Гуггенгайма, Ненсі Спектор запропонувала президентському подружжю золотий унітаз як інтерактивний об’єкт сучасного італійського художника Мауріціо Каттелана. Цей твір під назвою «Америка» протягом року виставлявся в одному з туалетів Музею Гуггенхайма. Крім того, арт-об’єкт був доступний відвідувачам для використання. Але відповіді від адміністрації Білого дому щодо своєї пропозиції Ненсі так і не отримала.

Мауріціо Каттелан, "Америка" / Фото: AFP / Getty Images

Мауріціо Каттелан, «Америка» / Фото: AFP / Getty Images

У США перші особи часто позичають полотна у музеїв для прикраси своїх кабінетів в Білому домі. Так, Смітсонівський музей передав подружжю Кеннеді картину Ежена Делакруа «Курець», а Барак Обама вибрав абстрактне мистецтво Марка Ротко і Джаспера Джонса.

Читайте: Мистецтвознавці заявляють, що у Трампа висить підробка картини Ренуара

26.01.2018

Схожі записи