/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Найдорожча покупка: музей Гетті придбав колекцію малюнків за $100 млн

24
John Martin’s The Destruction of Pharaoh’s Host (1836). Image courtesy of the J. Paul Getty Museum.

John Martin’s The Destruction of Pharaoh’s Host (1836). /Photo J. Paul Getty Museum.

Музей Гетті зробив найдорожчу покупку в своїй історії — придбав за приблизно $100 млн у британського колекціонера, ім’я якого не розголошується, 16 малюнків і одну картину, в число авторів яких входять Мікеланджело, Парміджаніно і Ватто, пише ArtGuide.

Читайте: Відомий американський продюсер Девід Геффен подарував MoMA $100 млн

За словами директора музею Тімоті Поттса, «це придбання повністю трансформує нашу колекцію малюнка». Єдиною картиною в колекції стала робота Антуана Ватто «Сюрприз» (1718), яка до 2008 року вважалася втраченою; безцінну колекцію графіки поповнили «Етюд голови св. Йосипа» Андреа дель Сарто, «Етюд скорботної жінки» Мікеланджело, «Голова молодої людини» Параміджаніно, начерк Гойї, пастель Деги, роботи Лоренцо ді Креді, фра Бартоломео, Тьєполо, Рубенса і інші.

Читайте: Польща придбала приватну колекцію із картиною Леонардо да Вінчі за € 100 млн  

Перемовини про придбання частини колекції почалися два роки тому, куратори музею отримали можливість самі вибирати роботи з колекції, в яку входять понад сотню творів. Більшість з придбаних робіт вже прибули до музею, крім трьох малюнків, які очікують ліцензії Британської ради у справах мистецтв, яка може накласти тимчасовий мораторій на їх експорт, щоб дати можливість місцевим інституціям викупити їх у продавця. Виставка нових придбань відкриється в кінці року.

24.07.2017

Схожі записи