/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Найдорожча картина Малевича стала ще дорожчою

622
На передаукціонній виставці Christie's. (Ліворуч скульптура Бранкузі, праворуч полотно Малевича) / Фото: christies.com

На передаукціонній виставці Christie’s. (Ліворуч скульптура Бранкузі, праворуч полотно Малевича) / Фото: christies.com

Вечірні торги імпресіонізму і модернізму в Нью-Йорку 15 травня принесли аукціонному будинку Christie’s $ 415,85 млн — при тому що минулорічний результат був всього $ 289,2 млн.

«Супрематична композиція» Казимира Малевича, яку він написав у 1916 році стала топ-лотом вечірніх торгів. При естімейті в $ 70 млн вона була продана за $ 85,8 млн, включаючи відсотки аукціонного будинку. Фінальну ставку зробив нью-йоркський арт-дилер Бретт Горві, співвласник галереї Levy & Gorvy, який торгувався від імені анонімного клієнта.

У 1927 році Малевич виставляв цю картину на виставках у Варшаві, а пізніше в Берліні. Потім «Супрематична композиція» перебувала в Німеччині, пізніше експонувалася в музеях Нью-Йорка і Амстердама. У 2008 році картину повернули спадкоємцям Малевича. В останній раз вона була продана на аукціоні в 2008 році. У самий розпал економічної кризи вона пішла на нью-йоркських торгах Sotheby’s за $ 60 млн — на той момент рекорд для художника.

Читайте: Картина Казимира Малевича продана на Sotheby’s за $ 21,2 млн

Мідна скульптура Костянтина Бранкузі «Витончена дівчина (Портрет Ненсі Кунарда)», 1932 виставлялася на торги так само з естімейтом в $ 70 млн, причому аукціонний будинок заручився гарантією третьої сторони. В результаті робота дісталася покупцеві, який надав гарантію. Ціна теж стала рекордною для скульптора — $ 63 млн ($ 71 млн з відсотками аукціонного будинку). У 1955 році колекціонери Елізабет і Фредерік Стаффорд купили її у самого Бранкузі за $ 5 тис. І з тих пір вона перебувала у власності їх сім’ї.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал 

16.05.2018

Схожі записи