Мала Галерея: Виставка NHTМистецький Арсенал: Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо! — 18/09The Naked Room: Віктор Марущенко. АРХІВ — 9/09Voloshyn Gallery: Інтроспекція — 9/09PinchukArtCentre: Виставка 20-ти номінантів Премії PinchukArtCentre 2020 — Крапка, лінія, можливості — 11/09

Найбільший попит: Пікассо, Баскія та Уорхол — лідери аукціонних продажів

8 серпня, 2017
Пабло Пікассо, «Femme assise, robe bleue», 1939 (Сидяча жінка в блакитній сукні) / Фото: christies.com

Пабло Пікассо, «Femme assise, robe bleue», 1939 (Сидяча жінка в блакитній сукні), була продана у травні 2017 року за $45 млн / Фото: christies.com

Французький портал Artprice.com, яких фіксує всі аукціонні продажі мистецтва по всьому світі опублікував топ-50 художників, роботи яких було продано з молотка за підсумками першого півріччя 2017 року.

За даними порталу позиція художника в списку залежить від сумарного обороту його робіт на аукціонах, також враховується загальна кількість проданих у цьому році творів  та найдорожча робота. Традиційно протягом останніх років лідером рейтингу є Пабло Пікассо, його картина «Алжирські жінки (версія «О»)» 1955, була продана у травні 2015 року за рекордні  $179,4 млн. Досі цей аукціонний рекорд ще ніхто не перевершив.

В цьому році Пікассо також став першим в списку: за перше півріччя було продано в цілому 1495 його робіт на суму $280 млн. Найбільшою продажою цього року поки що залишається «Сидяча жінка в блакитній сукні». Картина була куплена на травневих торгах Christie’s в Нью-Йорку за $45 млн.

Другу позицію рейтингу зайняв Жан-Мішель Баскіа з оборотом в $243,8 млн. Майже половину цієї суми забезпечила рекордна продажа безіменного полотна 1982 року за $110,5 млн. Придбав цю картину на травневих торгах Sotheby’s у Нью-Йорку власник найбільшого в Японії інтернет-магазину стильного одягу Юсаку Маедзава. Всього в першому півріччі було продано 58 робіт Баскії.

Трійку лідерів замикає ще один постійний лідер списку — Енді Уорхол. Культовий художник ХХ століття, дуже дорогий і, як і Пікассо, з величезною кількістю робіт, значну частину яких також становить тиражна графіка. Тільки за 6 місяців 2017 року на міжнародних аукціонах було продано 597 його творів на загальну суму $123,9 млн.

У десятку художників з найбільшим аукціонним обігом також увійшли три представника із Китаю, серед яких Чжан Дачань, Фу Баоші, Хуан Біньхун, а також Василь Кандинський, Герхард Ріхтер, Рой Ліхтенштейн та Клод Моне.

Читайте: Топ 10 найдорожчих аукціонних продажів світового мистецтва

Share: