/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

На аукціоні продавали стародавню картину, яку колись викрали із львівського музею

102
29801115va

Фото: auction.violity.com

На українському онлайн-аукціоні Violity, який спеціалізується на продажі антикварних предметів було виявлено стародавній портрет із зображенням жінки, який викрали із Львівського історичного музею в 1960 році.

Читайте: У Голландії викрадачі повернули картини Далі та Лемпицької

Побачив його випадково на сайті працівник музею, його увагу привернуло жваве обговорення лота, а також те, що на портреті був інвентарний номер музею. Після чого було піднято історичні записи, де всі дані сходяться. Експерти припускають, що мають справу з оригіналом, на якому зображена Розанда Лупул-Хмельницька вона була дружиною Тиміша, сина Богдана Хмельницького.

Багато років тому разом із портретом Розанди злодії поцупили із постійної експозиції також портрет Тиміша. Тож працівники музею мають надію, що можливо анонімний продавець має і інший портрет. Їхнє припущення підтверджено тим, що на фотографії лота, збоку є ще одна стара рама, схожа на ту, що мав портрет. Картини вірогідно писалися спеціально до їхнього весілля невідомим автором. Але працівники музею говорять, що це може бути відомий художник VII століття Абрагам ван Вестерфельд.

Читайте: В Одеській області знайдено 17 вкрадених картин з італійського музею

Після набуття ситуації широкого розголосу, анонімний продавець призупенив продаж лота, аргументуючи тим, що уже стало все очевидним, що картина є частиною нашої історії і пообіцяв повернути експонат музею. Представники Львівського історичного музею уже підтвердили, що справді теперишній власник портрету уже зв’язався із ними. Як картина потрапила до продавця зараз з’ясовуватимуть правоохоронці. Не виключено, що анонімний власник може і отримати винагороду за повернення безцінного витвору мистецтва до музею.

16.09.2016

Схожі записи