/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Мистецтвознавці заявляють, що у Трампа висить підробка картини Ренуара

П'єр-Огюст Ренуар, дві сестри (на терасі) (1881). Фото: Wikimedia Commons

П’єр-Огюст Ренуар, дві сестри (на терасі) (1881). Фото: Wikimedia Commons

Полотно французького імпресіоніста П’єра Огюста Ренуара «Дві сестри», що належить президентові США Дональда Трампа, — підробка. Про це газеті Chicago Tribune, заявили в Чиказькому університеті мистецтв, де виставлено оригінал.

Відзначається, що Трамп неодноразово хвалився тим, що володіє оригіналом «Двох сестер». Коли біограф республіканця Тім О’Брайен раніше вказував йому на те, що справжня картина знаходиться в Чикаго, Трамп продовжував наполягати на своїй версії. «Я впевнений, він до цих пір розповідає всім гостям: «Це оригінал, це оригінал»», — заявив письменник.

«Він здатний вірити в свою ж брехня цілими десятиліттями. Він розповідає одні й ті ж історії знову і знову, не звертаючи уваги на те, що факти спростовують його слова», — додав О’Брайен.

За словами представника Чиказького інституту мистецтв Аманди Хікс, картина була подарована установі в 1933 році. «Ренуар ніколи не писав точні копії своїх полотен. Якби мені показали картину, повністю, що відтворює ту, що висить в музеї, я б, напевно, здогадався, що це не оригінал», — заявив Річард Ренд з J. Paul Getty Museum.

Читайте: Виставку Модільяні закрили через сумніви в справжності картин

20.10.2017

Схожі записи