Support us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art • WELCOME TO THE SUCCESSFUL INTERNATIONAL ONLINE MEDIA ON CONTEMPORARY ART! •

Мистецтво у нічному клубі: бачення Єгора та Микити Зігури

16 грудня, 2018
Скульптори Микита та Єгор Зігара / Фото: artslooker.com

Скульптори Микита та Єгор Зігура / Фото: artslooker.com

У листопаді у Києві відбулося відкриття оновленого нічного клубу SkyBar. Після тривалої перерви заклад повернувся – з новою концепцією роботи, якісною музикою та сучасним дизайном.

Одним із символів SkyBar після ребрендингу стала нова скульптура «Ская. Телепортація» Єгора та Микита Зігури. У своїх творах митці поєднують традиційні та сучасні матеріали, своєю головною метою вважають балансування між активним розвитком та гармонією з навколишнім середовищем. Створена братами скульптура сповнена жіночності та привабливості, її силует ніби заряджає простір позаземною енергією.

Скульптура «Ская. Телепортація» у нічному клубі SkyBar / Фото: artslooker.com

Скульптура «Ская. Телепортація» у нічному клубі SkyBar / Фото: artslooker.com

Скільки часу ви працювали над цим проектом? Які складнощі виникали у вас під час робочого процесу?

Є. З.: Скульптуру ми створили доволі швидко – нам знадобилося приблизно два місяці від початку обговорення деталей роботи до її цілковитого завершення. Насправді, це серйозне обмеження часу, тому ми відчували відповідальність перед замовниками та відвідувачами бару. Найскладнішим у такому режимі є техніка виконання проекту – скульптор має відчувати та прораховувати остаточний результат, коли займається зварюванням металу. Іноді механічна робота заважає творчій уяві.

М. З.: Перший етап – підготовка ескізів – завжди сповнений суперечок та роздумів; пізніше ми займалися створенням об’ємної, у масштабі 1:5, моделі майбутньої скульптури, і вже після узгодження деталей взялися за основну роботу.

Розкажіть концепцію вашої роботи: як сучасна скульптура співвідноситься з публічними місцями?

Є. З.: Сучасне мистецтво має вміти знайти спільну мову з кожним. Не важливо, чи створюєш твір мистецтва для музею, чи для публічного простору – на першому плані для нас залишається якість виконаної роботи та новий погляд на існуючі речі. Редизайн SkyBar нагадує космічний корабель, тому наша скульптура  цілком гармонійно вписується у задану тему. Фігура «Ская. Телепортація», що рухається поміж сторінок історії, залишає нашу планету у пошуках істини, або, можливо, повертається з новими знаннями про Всесвіт.

М. З.: Мистецтво все частіше виходить за межі галерей та виставок, займає гідне місце у повсякденному життя людей. Цікаво, що на відміну від минулого, contemporary art ближче до глядача та намагається «розмовляти» з ним на рівних.

IMG_0026

Хто є ідеалом жінки для вас особисто? Чи втілені ці риси у скульптурі?

Є. З.: Ідеалу не існує (сміється). Тому наша постать уніфікована, проте ми надали жінці привабливих рис, зокрема – вона фізично досконала та сильна. Вона муза, об’єкт натхнення для багатьох землян.

М. З.: Ми прагнули створити образ ідеальної жінки, відштовхуючись не від класичних канонів, а від сьогоднішніх образів. Вона красива, чуттєва та водночас має сильний характер.

Хіба не кожна ваша робота досить послідовно втілює  людську постать. У чому полягає ваша ідеологія?

Є. З.: Особисто для мене – у людині схований цілий всесвіт. Я намагаюсь лише розкрити дещо з незбагненних обріїв нашого існування.

М. З.: Мої скульптури здебільшого автобіографічні, також вони є своєрідним відображенням реального, повсякденного життя кожного з нас.

IMG_0027

Ваша нова скульптура є символом нічного клубу. Як ви ставитеся до подібних розважальних закладів?

Є. З.: Моє ставлення до них цілком нейтральне. Подеколи мені імпонує атмосфера барів та невимушеність клубного життя, я відвідую вечірки, або проводжу вечір у компанії друзів за келихом. Проте я не раджу заглиблюватися у атмосферу свята постійно – життя триває й поза межами клубів. До речі, після відкриття Skybar, організатори планують проводити мистецькі заходи у приміщенні клубу, це гарний приклад поєднання арту та нічного життя. Сподіваюся, що наша робота не залишиться без уваги киян та гостей міста.

М. З.: Сучасне мистецтво має за звичку «переслідувати» людину скрізь. У різних публічних закладах, готелях та ресторанах  вважається престижним експонувати художні твори, черга й за клубами. В мене обмаль часу на подібні розваги, проте уяву тішить думка, що наша скульптура стає символом нічного життя Києва.

Автор: Вікторія Кулікова 

Share: