Довженко-Центр: «play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького» — 9/09—17/10Dymchuk Gallery: Ґерті Дойч та Інґе Морат «Woman to Woman» — 16/09-17/10NAMU: «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» — 10/09-28/11Voloshyn Gallery: «Хвостосховище. Інженер» — 17/09-15/10PinchukArtCentre: Future Generation Art Prize 2021— 25/09/2021 – 27/02/2022
newsМіжнародніУкраїнські

«Культурна робота» — подкаст про працю у сфері культури від аналітичного центра Cedos 

17 серпня, 2021
Ілюстраторка — Ганна Іваненко

Аналітичний центр Cedos запустив подкаст про працю у сфері культури в Україні. Вийшло вже чотири епізоди, у яких ведуча Олена Сирбу, аналітикиня Cedos і програмерка Київського міжнародного фестивалю короткого метру, говорить працівни_цями культурних індустрій про умови праці у сфері. Як це — бути самозайнятим митцем? Якими є умови роботи в державних закладах культури? Як працівники і працівниці культури можуть захистити свої трудові права?

«Подкаст “Культурна робота” — це можливість посилити публічну дискусію про трудові права працівників і працівниць культури. А також звернути увагу на структурні передумови перепрацювання, безоплатної праці та вигорання у культурних і креативних індустріях. Цей подкаст — про важливість системних змін, зокрема у культурних політиках, для забезпечення гідних умов праці у сфері культури», — розповідає ведуча подкасту Олена Сирбу.

Серед гостей подкасту культурні менеджерки Олеся Островська-Люта, тимчасово виконуюча обов’язки директорки «Мистецького арсеналу», Альона Пензій, культурна менеджерка, кінокритикиня, менеджерка з дистрибуції кіно Довженко-центру, та інші. У першому сезоні подкасту планується 10 епізодів.

«У 2020 році ми в Cedos провели дослідження дозвілля молоді в українських містах. Ми спілкувалися з різними людьми, зокрема з культурними діячами і діячками. Багато з них розповідали про те, що не мають часу на відпочинок, оскільки постійно працюють або думають про роботу. Дехто з них описували свою роботу як покликання, а інші говорили, що мріють про стабільну зайнятість. Після цього дослідження ми задумалися про те, що про культурну діяльність в Україні часто говорять як про “історії успіху”. Ми вирішили висвітлити працю в культурі з іншого боку, поговорити про прекарність, вигорання, втому і потребу в солідарності серед культурних діячок — так з`явився подкаст «Культурна робота», — ділиться керівниця проєкту і аналітикиня Cedos Анастасія Боброва.

Послухати подкаст можна на платформах Anchor, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
 Share: