Фічери

Культура підтримує культуру — Ragapop&Національна кінематека України

2 лютого, 2021

Сьогодні вийшла нова серія проєкту ZMOVA, в якому українські музиканти грають на культурних локаціях Києва, які потребують особливої уваги громади. Цього разу гурт Ragapop наживо виступив у Національній кінематеці України. Музиканти зіграли чотири треки: «Сяся», «Февросія», «Гордості» та «Totally out of control». Останньої композиції досі не було в записі. Гурт також випустить окремий мініальбом із лайвами з кінематеки на стрімінгових платформах.

Національна кінематека України розташована у Києві біля станції метро «Лісова». Це одна з трьох великих кіностудій в Україні, крім Одеської студії художнього кіно та Кіностудії імені Довженка в Києві. Вона спеціалізувалася на виготовленні документально-наукових та анімаційних фільмів. Тут створювались мультсеріали «Козаки», «Лікар Айболить», «Капітошка», відомий фільм «Я та інші» Фелікса Соболєва із низкою психологічних експериментів.

Зараз кінематека бореться за можливість існувати. За останні десять років тут майже нічого не знімали: всі приміщення в аварійному стані, павільйони потребують капітального ремонту, державні кошти не виділяються. Погіршує ситуацію постійна увага до території з боку забудовників, які хочуть викупити її під житлові комплекси.

Минулого року завдяки новому керівництву відремонтували один із павільйонів, в якому і відбулись зйомки лайву Ragapop.


Режисером відео став Максим Коцький, а оператором-постановником — Денис Мельник. У Максима в портфоліо кілька фільмів та кліпів, а його остання робота — кліп на пісню «Ендорфіни» Джамали з Pianoбоєм.

Ragapop це проєкт Руслани Хазіпової й Анни Нікітіної з гурту Dakh Daughters та музиканта і саундпродюсера Антона Очеретяного. На початку липня гурт випустив мініальбом «Сяся» й два відео — «Сяся» та «Гордості».

Попередні серії проєкту: Hyphen Dash у Національному музеї України (NAMU), Курган у Національній бібліотеці імені Вернадського
Більше інформації про проєкт можна знайти на facebook сторінці kontrabass promo.

Автори ідеї: Юра Базака і Катя Войчук (kontrabass promo) та Катя Андрієнко.
Інтерв’юером та автором усіх чотирьох історій став Євген Гордєєв — засновник музичних проєктів Kurs Valut, МС Брехунець, лейблу Dnipropop та ідеолог митцівні Module у Дніпрі. Він також є оповідачем у відео.

Проєкт «ZMOVA» реалізований культурною агенцією kontrabass promo завдяки підтримці Українського Культурного Фонду.Share: