Фічери

Куба не дозволила приватизацію культурної сфери, журналістики, науки та телебачення

13 лютого, 2021
Таня Бругера, Tatlin's Whisper №5, 2008. Фото: Sheila Burnett. Courtesy Tate Modern и Studio Bruguera. © Tania Bruguera.

Кубинський уряд, оголосив про розширення приватного сектору зі 127 професій до понад двох тисяч, проте 124 професій все ще повинні залишатися під контролем уряду. Серед сфер, які не дозволили приватизувати є журналістика, видавнича справа, кінематографічне та аудіовізуальне виробництво, телебачення та загальнокультурна діяльність — тобто мистецькі галереї та театри залишаться під контролем держави.

Нові обмеження нагадують про, так звані, сірі п’ять років початку 1970-х, коли уряд переслідував художників через недостатню прихильність до революції Фіделя Кастро. Також поза межами розширення приватизації залишаються архітектори, лікарі, інженери та вчені. Економіст газети the Miami Herald Кармело Мезо-Лаго зазначив, що однією з причини заборони приватизації певних галузей: «якщо ви дозволите архітекторам працювати приватно, вони покинуть державний сектор».

Окрім того, останні місяці митці протестували проти виконання Указу 349, який був прийнятий у 2018 році та вимагає від художників отримувати урядове схвалення перед тим, як експонувати свої роботи. Урядовці переслідують та затримують художників та журналістів — буквально кілька днів тому група митців-активістів 27N подала петицію із закликом відсторонити міністра культури країни після того, як він проявив фізичну агресію по відношенню до журналіста на мирній демонстрації на підтримку свободи слова. Петиція була підписана більше ніж 1200 митцями та активістами, серед яких Таня Бругера, Сандра Себальйос та Томас Санчес, журналіст Карлос Мануель Альварес та мистецтвознавець Рафаель Рохас. Тиск на активістів триває ще з листопада, Бругері загрожували співробітники державної охоронної служби, а на Альвареса, який висвітлював події навколо протестів, почалось пресування з боку місцевих ЗМІ.

Джерело: ARTFORUMShare: