/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Красиві та незвичайні: дизайнерські різдвяні ялинки в різних країнах

140
Фото: dezeen.com

Фото: dezeen.com

Надихнути сучасного дизайнера може все, що завгодно, і Новий рік — не виняток. Переосмислення традиційного символу — святкової ялини — щорічна забава представників творчої професії. Десь це звичайне прикрашене дерево, а десь — справжній витвір мистецтва. Ми зібрали самі незвичайні зелені новорічні символи, які створюють атмосферу ще святковішою.

Перевернута ялинка, Лондон

Фото: dezeen.com

Фото: dezeen.com

Перевернута вгору корінням і підвішена до стелі британської галереї Тейт, ця ялинка — вигадка іранського експериментального художника Shirazeh Houshiary. Вона, буквально, перевертає наше уявлення про традиційну різдвяну красуню з «ніг на голову». Дерево підвішено в центрі гвинтових сходів, що дозволяє відвідувачам розглянути його у всій красі, від маківки до коренів. На корінні, до речі, зроблено акцент. Щоб привернути увагу глядачів до зазвичай прихованої частини ялинки, художник покрив звивисті коріння сухозлітним золотом. «Я хотів підкреслити, що ялина — одне з найстаріших дерев, і її коріння це якийсь символ стабільності і довговічності», — каже художник. Дизайнерська ялинка в галереї Тейт не новина: вони щорічно запрошують сучасних художників створити різдвяне дерево, традиція діє з 1988 року.

Ялинка з «вогняним» стовбуром, Лондон

Фото: mountstreetmayfair.co.uk

Фото: mountstreetmayfair.co.uk

Розташована в районі Мейфер в центральному Лондоні, ця ялинка освітлює фасад готелю The Connaught і є однією з найвищих в цьому році — 17,5 метрів. Проект належить Ентоні Гормлі, одному з найвідоміших сучасних британських скульпторів-монументалістів, який працював над ним спільно з Zumtobel, австрійською компанією, яка спеціалізується на виробництві освітлювального обладнання. У підсумку ялинка набула  яскравого стовбура, що світиться в стилі світлового меча, що виривається з землі. «Зима це самий темний час року, — каже скульптор, — і я сподіваюся, що в цей час глобальної дисфункції, це чудове дерево буде джерелом життєвої сили».

«Світлодіодна ялинка», Тайбей

Фото: eventaiwan.tw

Фото: eventaiwan.tw

Неймовірно красиве видовище з грудня можуть спостерігати жителі і гості міста Тайбей в Тайвані. Кожен день після заходу сонця тут починається дивовижне світлове шоу. Висота різдвяного світлодіодного дерева становить 36 метрів.

«Кулькова ялинка», Париж

Фото: galerieslafayette.com

Фото: galerieslafayette.com

Сама незвичайна різдвяна ялинка завжди встановлюється в паризькій мецці шопінгу — галереї Лафайєт. Щоразу її вид і прикраси змінюються й ніколи не повторюються. Відрізняється від інших новорічних дерев тамтешня ялинка тим, що звужується не тільки у верхній частині, а й в нижній, тобто завжди має форму дзиги. У 2017 році яскраву 43-метрову новорічну ялинку створили з декількох сотень повітряних кульок різної форми.

«Інженерна ялинка», Ольборг

9

Фото: allantoft.dk

Фото: allantoft.dk

«Ялинка», придумана американським архітектурним бюро SOM, була встановлена ​​в Центрі канадійського Ютзона, де зараз проходить виставка «Межа неба: інженерна архітектура» — вона досліджує структурну інженерну практику і філософію SOM. Тимчасова скульптура заввишки сім метрів була розроблена у співпраці з датським дизайнером по світлу Стінсеном Вармінгом. Скульптура запрограмована на безліч варіантів світіння. «Якщо зайти всередину ялинки, ви зможете отримати вражаючий і, в деякому роді, галюциногенний досвід сприйняття простору», — каже Лассе Андерссон, креативний директор Центру Ютзона.

Ялинка у вигляді кристала, Мельбурн

Фото: designweek.co.uk

Фото: designweek.co.uk

У грудні в Австралію приходить літо, але це зовсім не привід перестати відзначати Різдво, вважають місцеві. Від традиційної ялинки теж відмовлятися не стали, тільки замість того, щоб, як прийнято, прикрасити її вогнями та іграшками, австралійські дизайнери придумали упакувати дерево в напівпрозорий кристал. Щовечора вона засвічується різнокольоровими вогниками, і дев’ятиметрова ялинка, яку розмістили на площі торгового центру QIC Eastland в Мельбурні, стає центром справжнього світлового шоу.

«Заморожена ялинка», Лондон

Фото: standard.co.uk

Фото: standard.co.uk

Художник і дизайнер Алекс Чіннек — майстер ілюзорних скульптур. Ялинка, встановлена в центрі чудовою Granary Square на задвірках Кінгс Кросу, являє собою ошатне різдвяне дерево, упаковане в масивний льодяний шматок, що повільно тане. Ялинка поміщена в басейн, нібито з водою, насправді — з прозорим воском. «Лід», до речі, на перевірку теж виявляється воском. Дерево заввишки в два поверхи освітлює прилеглі фонтани, якими особливо славиться лондонська площа.

«Найспівочіша ялинка», Лондон

Фото: instagram.com/ssteeps

Фото: instagram.com/ssteeps

Ще в одному лондонському музеї Вікторії і Альберта дизайнер Ес Девлін встановив незвичайну кінетичну ялинку, яка світиться і співає різдвяні пісні.

Співоча ялинка зібрана з тисячі маленьких дерев’яних дощечок, підвішених на дроті. На дощечки з допомогою світоаппаратури проектуються слова побажань, які залишали у віртуальній книзі відгуків відвідувачі музею. За допомогою спеціальної програми з цих слів комп’ютер і складає різдвяні пісеньки, які потім виспівує ялинка синтезованими голосами.

«Квіткова ялинка», Лондон

Фото: mbtravels.com

Фото: mbtravels.com

На території залізничного вокзалу Сент-Панкрас в Лондоні встановили нестандартний головний атрибут святкування Різдва. У цьому році 14-метрове дерево, створене флористами компанії MoysesStevens, радує око 15-ма тисячами квітів.

Для декорування різдвяного дерева в Сент-Панкрасі вирішили відмовитися від традиційних гірлянд та іграшок на користь троянд, гортензій, анемони, амарилісів, орхідей, гвоздик і соснових шишок.

Відтінки кольорів підібрані таким чином, щоб створити плавний перехід від яскравих до пастельних тонів, закінчуючи білим на самій верхівці.

31.12.2017

Схожі записи