/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Китайські власники рекордного Модільяні побудують новий музей

953
Колекционер Лю Іцянь. Фото: lemonde.fr

Колекционер Лю Іцянь. Фото: lemonde.fr

Власники найдорожчої картини Амедео Модільні «Оголена, що лежить», яку придбали за рекордну суму $ 170 млн, планують відкрити третій за рахунком приватний музей у Піднебесній.

У листопаді 2015 року новина про купівлю роботи Модільяні на Christie’s облетіла весь світ. Це полотно художника у стилі «Ню» стало найдорожчим із робіт автора, яке коли-небудь було продане. Тим самим зайняло почесне друге місце в списку найдорожчих творів мистецтва, які були продані на аукціоні. Перше місце належить роботі «Алжирські жінки (Версія O) Пабло Пікассо, 11 травня 2015 на тому ж аукціоні в Нью-Йорку пішло з молотка за $ 179 млн.

оо

Амедео Модільяні. «Оголена, що лежить»

Згодом стало відомо, що новими власниками шедевра стало подружжя із Китаю Ван Вей (Wang Wei) і Лю Іцянь (Liu Yiqian). Лю Іцянь відомий в світі як «магнат-таксист». Підлітком в тривожні роки культурної революції Лю Іцянь, і правда, підробляв таксистом на вулицях Шанхая. У 1980-90-х він, не закінчивши середньої освіти, сколотив собі капітал, граючи на біржі нерухомості і фармацевтики. У 2015 році статки Лю Іцянь оцінювалися в $ 1,5 мільярда.

Лю Іцянь і його дружина в Китаї вважаються одними з найбільш видних колекціонерів. Близько двох років тому Лю Іцянь прийшла ідея збирати не тільки китайське мистецтво, а й світові шедеври. Новий музей буде споруджений в місті Чунцин. Колекція музею буде присвячена традиційному китайському мистецтву, новаторському європейському живопису і сучасному мистецтву.

28.04.2016

Схожі записи