/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Картина Ренуара повернулася законним власникам після 70 років пошуків

7
Сільвія Сулітцер блія повернутої картини Огюста Ренуара «Дві жінки в саду» / Фото: Марк Ленніхан / AP

Сільвія Сулітцер біля картини Огюста Ренуара «Дві жінки в саду», 1919 / Фото: Марк Ленніхан / AP

Картина Огюста Ренуара «Дві жінки в саду», 1919  року написання, яка була вкрадена нацистами у єврейського колекціонера Альфреда Вайнбергера, повернулася законним власникам після 70 років тривалих пошуків.

Читайте: Мистецтвознавці заявляють, що у Трампа висить підробка картини Ренуара

Полотно було викрадено нацистами з банківського сховища в Парижі, після чого змінило безліч господарів. Картина виставлялася на торгах в Йоганнесбурзі, Лондоні, Цюріху та Нью-Йорку. Останній власник роботи добровільно погодився відмовитися від претензій на твір мистецтва.

Картину урочисто було вручено 12 вересня внучці колекціонера Сільвії на церемонії в Музеї єврейської спадщини в Нью-Йорку. «Дякую за те, що у мене є можливість показати моїй сім’ї, де б вона не знаходилася, що справедливість існує. Дякую від щирого серця», — сказала єдина жива спадкоємиця Вайнбергера Сільвія Сулітцер.

Читайте: Австрійський музей поверне дві акварелі Шиле нащадкам колекціонера

Під час Другої світової війни Вейнбергер був членом французького Опору. Крім «Двох жінок в саду», у 1941 році нацисти забрали у родини чотири інші картини Ренуара, а також одну роботу Ежена Делакруа. Місце знаходження конфіскованих робіт, наразі залишається невідомим. Після війни колекціонер намагався знайти свою власність, зареєструвавши позов у Франції в 1947 році і у Німеччині в 1958 році.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

14.09.2018

Схожі записи