/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Картина китайського художника Чжао Уцзі встановила ціновий рекорд у Гонконзі

316
Картина китайського художника Чжао Уцзі, Лютий - Жовтень, 1985 / Фото: AFP

Картина китайського художника Чжао Уцзі, «Лютий — жовтень», 1985 / Фото: AFP

Полотно китайського художника Чжао Уцзі «Лютий-жовтень 1985» була продана на аукціоні Sotheby’s за 65 мільйонів доларів — рекордна ціна для твору маслом, створеного азійським художником.

Вечірні торги, що відбулися 30 жовтня в Гонконзі були присвячені сучасному китайському мистецтву, загальний оборот склав $ 200 млн . Передбачалося, що робота «Лютий-жовтень 1985» викличе особливий інтерес у покупців, незважаючи на нестабільність сучасного арт-ринку.

Виставив на аукціон картину бізнесмен Chang Qui Dun, який є власником крупної тайванської транспортної компанії. Робота знаходился в нього з 2005 року тоді він заплатив за неї $ 2,3 млн, тож мистецька інвестиція принисла йому чималий дохід в розмірі 2 735 відсотків. Хто саме цього разу придбав масштабне полотно ще не відомо.

Читайте: Дванадцять робіт Ці Байши продано в Пекіні за $ 144 млн

Масштабний триптих вважається знаковим для так званого «нескінченного періоду» Чжао Уцзі. Полотно завдовжки десять метрів і близько трьох метрів у висоту було написано на замовлення сінгапурського архітектора Юй Мін Пейа, з яким художник дружив протягом 60 років. Також картина стала найдорожчою роботою Чжао Уцзі, що коли-небудь виставлялася на аукціоні.

«Назвою для триптиха послужив часовий відрізок, в який робота була створена. Для «нескінченного періоду» Чжао Уцзі характерно змішання східної і західної філософії, і відповідних технік. На картині немов відбито космічний простір, нескінченна композиція з безліччю шарів», — розповіла глава Департаменту сучасного азіатського мистецтва Вічі Чанг.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

02.10.2018

Схожі записи