Фічери

Активісти Just Stop Oil забризкали Стоунхендж помаранчевою мукою

25 червня, 2024

Акція, що прив’язана до прийдешніх виборів у Великій Британії, покликана звернути увагу політиків на Договір про нерозповсюдження викопного палива (Fossil Fuel Non-Proliferation Treaty).

Акція Just Stop Oil в особі Ніама Лінча та Раджана Найду біля Стоунхенджа, Велика Британія, 2024. Скріншот із відео. Джерело: juststopoil.org
Двоє протестувальників з організації Just Stop Oil заспреїли помаранчевою мукою британський Стоунхендж, що входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Під час акції їм намагалися завадити випадкові свідки події. Акція відбулася за день до літнього сонцестояння, коли тисячі людей збираються біля Стоунхенджа, щоб відзначити найдовший день року на північній півкулі, передає ARTnews.

Активістів — 21-річного студента Оксфорда Ніама Лінча та 73-річного жителя Бірмінгема Раджана Найду — заарештували. У Just Stop Oil заявили, що їхній жест має привернути увагу наступного уряду Великої Британії до необхідності підписання договору про поступову відмову від викопного палива до 2030 року. Наступні загальні вибори у країні заплановані на 4 липня 2024 року.

«Або ми закінчимо еру викопного палива, або ера викопного палива закінчить нас. Так само як 50 років тому світ використовував міжнародні договори для зниження загроз, пов'язаних з ядерною зброєю, сьогодні світ потребує Договору про нерозповсюдження викопного палива, щоб поступово відмовитися від викопного палива та підтримати залежні економіки, працівників і спільноти у відході від нафти, газу та вугілля», — заявив Найду. Він також наголосив, що для перформансу була використана не звичайна фарба, а барвник на основі кукурудзяної муки, який легко змити водою.
Раджан Найду та Ніам Лінч біля пам’ятки Стоунхендж, Велика Британія, 2024. Джерело: juststopoil.org
Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак назвав акцію «ганебним актом вандалізму», а лідер Лейбористської партії та основний виборчий суперник Сунака Кір Стармер назвав Just Stop Oil «жалюгідними». Організація English Heritage, в керуванні якої знаходиться Стоунхендж, заявила про початок розслідування щодо потенційних пошкоджень пам’ятки. Археолог і експерт зі Стоунхенджу Майкл Піттс розповів, що мегаліти «чутливі та повністю покриті доісторичними знаками, які ще належить повністю вивчити, тому будь-яке пошкодження поверхні каменів є вкрай тривожним».
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: