/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Грузинський екс-прем’єр-міністр Іванішвілі продав три картини зі своєї колекції на суму $ 112 млн

45
Грузинський мільярдер та колекціонер Бедзіна Іванішвілі

Грузинський мільярдер та колекціонер Бедзіна Іванішвілі

Колишній прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі, статки якого Forbes оцінює в $ 4,8 млрд, почав поступово оновлювати свою колекцію картин, продаючи деякі дорогі екземпляри із своєї збірки, пише російське видання Forbes.

На останніх торгах післявоєнним і сучасним мистецтвом Christie’s в листопаді 2016 року бізнесмен розлучився з однією зі своїх улюблених робіт Віллема де Кунінга: картина «Без назви XXV» (1977) була продана за рекордну для художника ціну $ 66,3 млн при оціночній вартості $ 40 млн. Ця робота посіла друге місце у рейтингу ArtsLooker, що було найдорожче продано на аукціоні у 2016 році.

Іванішвілі володів картиною рівно десять років. За нашими даними, вона була куплена на аукціоні Christie’s в листопаді 2006 року за $ 27,1 млн, рекордну на той момент ціну не тільки для Кунінга, але і для всього сучасного мистецтва. Прибуток від продажу через десять років склав $ 39,2 млн або 145%.

204a1a9f71de50201c2591b4ae0263cd

Картина із колекції Бедзіни Іванішвілі. Віллем де Кунінг. «Без назви XXV», 1977. Нью-Йорк, Christie’s. Продана 15 листопада 2016 за $ 66,3 млн.

Це був не останній Кунінг в колекції бізнесмена. Більш того, число картин художника в колекції не змінилося — незадовго до продажу «Без назви XXV» Іванішвілі за $ 12 млн купив менш відому його роботу.

Як з’ясував Forbes, продаж Кунінга стала найбільшою, але не єдиною для колекціонера. У тому ж листопаді 2016 року у Christie’s в Рокфеллер-центр за $ 18,4 млн пішла з молотка картина Пабло Пікассо «Людина з трубкою», яка прикрашала більярдну в бізнес-центрі Іванішвілі в Тбілісі (на фото).

t2-t2-t2

Ще дві великі картини мільярдер виставляв на лондонський аукціон Christie’s в червні 2016. Ці торги були перед’ювілейні — 5 грудня аукціонному будинку виповнилося 250 років. Головним шедевром торгів, присвячених британським художникам, називали роботу Люсьєна Фрейда «Іб і її чоловік», з естімейтом $ 24 млн, яка була теж з колекції Іванішвілі. Подальша доля картини невідома — на відкритих торгах вона не продалася.

Читайте: Польща придбала приватну колекцію із картиною Леонардо да Вінчі за € 100 млн

Зате Іванішвілі на тому ж аукціоні вигідно продав свого Френсіса Бекона — картина під назвою «Лежача фігура зі шприцом для підшкірних ін’єкцій, версія № 2» пішла за $ 27,1 млн.

Френсіса Бекона - картина під назвою «Лежача фігура зі шприцом для підшкірних ін'єкцій, версія № 2»

Френсіс Бекон — картина під назвою «Лежача фігура зі шприцом для підшкірних ін’єкцій, версія № 2»

Загальна сума, що була виручена від продажу трьох великих робіт з колекції мільярдера в 2016 році, склала $ 111,8 млн. Це тільки невелика частина колекції, в створення якої Іванішвілі вклав понад $ 1 млрд. У бізнесмена залишається одна з найдорожчих картин Пікассо «Дора Маар з кішкою», яку він придбав в травні 2006 на торгах Sotheby’s в Нью-Йорку року за $ 95,2 млн.

Читайте: Топ 10 найдорожчих робіт Казимира Малевича

Крім Пікассо, Кунінга, Бекона і Фрейда в колекції Іванішвілі представлені Рой Ліхтенштейн, Деміен Херст і інші сучасні художники. Тбіліська резиденція Іванішвілі, побудована за проектом японського архітектора Сіна Такамацу, прикрашена скульптурами Генрі Мура, Бернара Відні, Аніша Капура, Захи Хадід і Роберта Індіани.

30.12.2016

Схожі записи