/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Гоген — не найдорожчий: відоме полотно опинилося в центрі конфлікту

61
Поль Гоген, Коли весілля? / Фото: reuters

Поль Гоген, Коли весілля? / Фото: reuters

У Верховному суді Великобританії розглядається клопотання з приводу картини Поля Гогена, яку було продано ще у  2015 році. В процесі справи були виявлені раніше невідомі факти, які вказують, що сторони ввели оману пресу з приводу ціни, що було заплачено за полотно.

Мова йде про картину Гогена «Коли весілля?» (Nafea Faa Ipoipo?), учасники угоди два роки тому заявляли, що шедевр був проданий музейному відомству Катара за $ 300 млн. Однак тепер стало відомо, що реальна сума склала $ 210 млн — таким чином, найдорожчою картиною, яка будь-коли була продана поза аукціоном залишаються «Гравці в карти» Поля Сезанна, її в 2012 році придбало те саме відомство за $ 250 млн.

Читайте: У Німеччині розгортається судова боротьба за роботу Кандинського, вартістю $ 80 млн

Правду так би і не дізналися, якби не судовий позов Симона де Пурі, який в той час був співвласником аукціонного будинку теперішнього Phillips. За словами бізнесмена він вимагає відшкодувати йому та його дружині $ 10 млн комісійних, які повинні були стати частиною угоди за допомогу в переговорах про продаж картини зі збірки швейцарського колекціонера Рудольфа Штехеліна. Картина, датована 1892 роком, перебувала в Музеї образотворчих мистецтв в Базелі майже 50 років.

Поль Гоген — французький живописець, який творив у другій половині XIX століття, жив на Таїті більше 8 років, і є одним з найбільш яскравих представників постімпресіонізму.

03.07.2017

Схожі записи