Dymchuk Gallery: Анастасія Подерв`янська. Античний бестіарійBereznitsky Art Foundation: Виставка Анни Щербини «Вхід з Кожум`яцької» — 27/09Я Галерея: Виставка «Плакати» Гінтараса Зінкевічюса та персональна виставка Гінтаутаса Трімакаса — 24/09Мала Галерея: Lost Time — 26/09Мистецький Арсенал: Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо! — 18/09

Герхард Ріхтер очолив рейтинг найуспішніших сучасних художників за версією Artinfo

27 вересня, 2018
Герхард Ріхтер. Фото:  dpa

Герхард Ріхтер. Фото: dpa

Американський портал Artinfo представив свій аналіз найбільш успішних сучасних художників 2018 року, заснований на даних аукціонних будинків, які оцінюють кожного художника з точки зору кількості проданих творів, їх загальної вартості і вартості проданих на відкритих торгах топ-лотів.

За сукупністю всіх трьох ознак на перше місце Artinfo поставив німецького художника Герхарда Ріхтера (р. 1932), за ним слідує американець Джефф Кунс (р. 1955), єдиною жінкою, що увійшла в топ-10 нині живих художників виявилася художниця з Японії Яйої Кусама (р. 1929). Також в топ-десять увійшли два китайські художники, що свідчить про інтенсивний розвиток арт-ринку в Піднебесній.

Читайте: Відомий німецький художник знищив власні картини на $ 655 млн

При цьому найдорожчим твором нині живучого художника залишається скульптура Balloon Dog (Orange) (1994-2000) Джеффа Кунса, продана за $ 58,4 млн на аукціоні Christie’s в 2013 році. У топ-10 найбільш ринково успішних сучасних художників увійшли:

1. Герхард Ріхтер (Німеччина)
2. Джефф Кунс (США)
3. Дейміан Херст (Британія)
4. Крістофер Вул (США)
5. Пітер Дойг (Британія)
6. Річард Прінс (США)
7. Цзен Фаньчжи (Китай)
8. Джаспер Джонс (США)
9. Цуй Жучжоу (Китай)
10. Яйої Кусама (Японія)

Щоправда, цей рейтинг може зазнати певних змін ще до кінця 2018 року. За інформацією бізнес-видання Bloomberg, найдорожчим сучасним художником може стати  81-річний британець Девід Хокні. В цьому році одну з найвідоміших його робіт «Басейн з двома фігурами», яка зараз знаходиться у приватній колекції планують виставити на аукціон Christie’s і продати за рекордну вартість у розмірі $ 80 млн.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: