/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Дванадцять робіт Ці Байши продано в Пекіні за $ 144 млн

19
Пейзажі Ці Пайши / Фото: AFP / Getty

Пейзажі Ці Байши / Фото: AFP / Getty

На пекінському аукціоні Poly International було встановлено новий абсолютний рекорд аукціонних продажів китайського живопису. Серія малюнків тушшю художника Ці Байши під назвою «Дванадцять пейзажів», створиних в 1925 році, пішла з молотка за 931,5 мільйонів юанів, або $ 144 млн.

Художник-самоучка Ці Байши вже багато років поспіль входить до числа найдорожчих китайських художників як за загальним аукціонним обігом, так і за ціною окремих творів. Наприклад, в травні 2011 року робота «Довге життя, спокійний світ» ( «Орел на сосні») , написана в 1946 році для Чан Кайши, була продана за 425,5 мільйонів юанів ($ 65 млн). А в 2016 році Ці Байши був на третьому місці за аукціонним обігом у світі після свого земляка Чжан Дацяна і іспанця Пабло Пікассо. Тепер Ці Байши став першим китайським художником, який перейшов аукціонну планку в $ 100 млн.

«Дванадцять пейзажів» Ці Байши в блакитних, сірих, коричневих і рожевих тонах зображують китайські гори, села і дерева. Живопис художника цілком традиційний для Піднебесної, що вабить китайських колекціонерів-мільйонерів. Ім’я нового власника серії «Дванадцять пейзажів», який заплатив за неї рекордну суму, аукціонний будинок не розголошує.

22.12.2017

Схожі записи