Фічери

«Портрети, які говорять» — нова виставка Давида Чичкана

24 листопада, 2020
Давид Чичкан, Портрет Лесі Українки та цитати з її творів: післямова до перекладу брошури Ш. Дікштейна «Хто з чого жиє» 1900 року та «В катакомбах» 1905 року, 2020 р. Ілюстрація надана Фундацією Березницьких

У Фундації Березницьких відкривається нова виставка Давида Чичкана «Портрети, які говорять», яка триватиме з 25 листопада по 24 грудня. На виставці буде представлена нова серія графічних робіт, створена Давидом Чичканом в рамках творчої резиденції у Фундації Березницьких, яка покликана осмислити феномен зображення портретів історичних постатей на банкнотах української валюти.

Продовжуючи досліджувати та переосмислювати доробок українських інтелектуалів-модерністів, Давид Чичкан створює серію альтернативних українських гривень. На «купюрах» Чичкана портрети Лесі Українки та Івана Франка не мовчазні, а доповнені великими цитатами з їхніх творів, що, на думку художника, найбільш повно зображає їх власне бачення суспільного устрою на засадах загальної соціальної та економічної рівності. У такий спосіб художник вчергове для своєї практики привертає увагу до емансипативних переконань ідеологів прогресивного українського проєкту, що залишаються революційними навіть сьогодні.

Давид Чичкан (1986) — сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві та перетворює власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з такими медіа, як графіка, живопис, стріт-арт та перформанс. Автор персональних проєктів «Під час війни» («Артсвіт», Дніпро, 2016) та «Втрачена можливість» (Центр візуальної культури, Київ, 2017). Серед останніх міжнародних проєктів за участі Давида Чичкана виставка «Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз» (Відень, Австрія, 2019), Перша Варшавська бієнале (Варшава, Польща, 2018), фестиваль Warsaw Under Construction (Варшава, Польща, 2018), виставка «Перманентна революція» (Музей Людвіга, Будапешт, Угорщина, 2018), Київська бієнале «Київський Інтернаціонал» (Київ, 2017), П’ята Одеська бієнале (Музей сучасного мистецтва Одеси, 2017). Живе та працює в Києві.

Виставку можна відвідати: понеділок — п'ятниця з 12:00 до 21:00
Вхід вільний в захисних масках.Share: