/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Christie’s вкотре підтвердив свій статус найуспішнішого аукціону в світі

16
Фото: christies.com

Фото: christies.com

Для одного із найавторитетніших та найстаріших аукціонних будинків Christie’s 2017 рік став успішним на рекордні продажі, які допомогли йому закріпити статус як найприбутковішого аукціону у світі. В результаті у минулому році Christie’s удалося продати мистецтва на $ 6,6 млрд.

Рекордним лотом стала картина Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яка у листопаді була придбана за $450,3 млн департаментом культури і туризму Абу-Дабі спеціально для музею «Лувр» в ОАЕ. Така продаж за словами аналітиків може на роки закріпити свою рекордну позицію, оскільки ціна дуже висока і мало колекціонерів в змозі викласти майже півмільярда доларів за витвір мистецтва.

У 2017 році сумарний оборот аукціонних продажів збільшився на 21% порівняно з 2016 роком. За даними вище згаданого аукціонного будинку, значно зросла частка покупців з Азії, зараз вони здійснюють приблизно третину всіх покупок, і приблизно половина того, що вони купують, — мистецтво азіатського регіону. Але головним майданчиком традиційно залишається Нью-Йорк.

Читайте: Відомий галерист та арт-дилер Девід Цвірнер заробив у 2017 році $ 500 млн

Тут продали колекцію Музею Фудзіта за $ 262,8 млн, «Сплячу музу» Костянтина Бранкузі за рекордні для майстра $ 57,4 млн, картину Вінсента ван Гога «Зоране поле і орач» за $ 81 млн, роботу Фернана Леже, «Contraste de forms» за $ 70 млн та багато інших робіт за десятки мільйонів доларів. На частку клієнтів з США припало 32% всіх придбань. Втім, британські та французькі відділення аукціонного будинку теж показали хороший результат — всюди спостерігалися зростання.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

05.02.2018

Схожі записи