/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Через скандал російський колекціонер виставив на продаж картину Да Вінчі за $100 млн

5
Картина Леонардо да Вінчі на передаукціонній виставці / Фото: Ilya S. Savenok/Getty Images for Christie’s Auction House

Картина Леонардо да Вінчі на передаукціонній виставці / Фото: Ilya S. Savenok/Getty Images for Christie’s Auction House

Російський мільярдер Дмитро Риболовлєв виставив на аукціон зі своєї колекції картину Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», куплену ним в 2013 році за $ 127,5 млн.

Картина Леонардо з приголомшливим естімейтом в $ 100 млн стане спеціальним лотом вечірніх торгів сучасного мистецтва Christie’s в Нью-Йорку, які пройдуть 15 листопада цього року. На полотні зображений Ісус Христос в синьому одязі, в лівій руці він тримає скляну кулю, права піднята на знак благословення. Картину відомий автор написав близько 1500 року. На відміну від інших збережених до наших днів робіт Леонардо, а їх менше 20, «Спаситель світу» знаходиться в приватній, а не музейній колекції.

В середині XVII ст. картиною володів англійський король Карл I, хоча є свідчення того, що спочатку вона була написана для французького королівського двору, розповів Financial Times старший фахівець з полотен старих майстрів Christie’s Алан Уінтермьют. Потім протягом декількох століть картиною володіли різні європейські монархи.

Тривалий час вона вважалася втраченою. А в 1958 році була продана на аукціоні всього за 45 фунтів як одна з робіт «школи да Вінчі». Про авторство самого Леонардо стало відомо тільки в середині 2000-х рр. У 2005 р в ході реставрації полотно звільнили від шарів фарби, накладених поверх оригінального зображення. Таким чином, «Спаситель світу» став останньою виявленою картиною да Вінчі після «Мадонни Бенуа», знайденої на початку минулого століття.

Наразі ця робота стала однією із суперечок між швейцарським арт-дилером Івом Був’є і колишнім його клієнтом Риболовлєвим. Через два роки після виставки в National Gallery за посередництва Sotheby’s картина була продана Був’є за $ 80 млн, а той перепродав її Риболовлєву за $ 127,5 млн.

Ця надбавка до ціни згодом стала приводом для позову, який російський мільярдер подав, звинувативши Був’є в шахрайстві. Мільярдер сподівається, що «майбутній аукціон нарешті покладе край цій історії», заявив його представник Брайан Кателлі.

А тим часом Дмитро Риболовлєв, який є також власником клубу Monaco, може стати персоною нон грата в князівстві. ЗМІ повідомили про заборону Риболовлєву відвідувати резиденцію князя Монако. Слідство також вивчає зв’язки мільярдера з чиновниками князівства.

12.10.2017

Схожі записи