/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Британці викупили знаменитий портрет Єлизавети І

12
Портрет англійської королеви Єлизавети І. Фото: Michael Bowles/Getty Images

Портрет англійської королеви Єлизавети І. Фото: Michael Bowles/Getty Images

Один із найвідоміших портретів англійської королеви Єлизавети І, «Armada Portrait» перейшов у власність Великобританії. Старинне полотно було викуплено у нащадків сера Френсіса Дрейка за $ 13,5 мільйона.

Щоб викупити портрет з приватних рук, після того як його виставили на аукціон в королівстві провели масштабну кампанію зі збору грошей. Оскільки, відповідно до законів Великобританії, першочергове право на купівлю таких полотен залишається за національними музеями в іншому випадку картина могла появитися в закордонній приватній колекції, назавжди покинувши країну.

Британський Мистецький фонд і асоціація Королівських музеїв Грінвіча закликали жителів Великобританії пожертвувати необхідну суму. В результаті  понад вісім тисяч приватних спонсорів і кілька фондів культурної спадщини зібрали необхідну суму.

Портрет королеви Єлизавети I, присвячений розгрому англійським флотом іспанської армади в 1588 році. Ця картина належала родині Тіріт-Дрейк понад 400 років і вважається одним з головних шедеврів англійського живопису епохи Ренесансу.

Картина вперше стане доступна широкій публіці в жовтні цього року, її виставлять в колишній королівській резиденції Квінс-хаус в Грінвічі, недалеко від місця народження Єлизавети I.

31.07.2016

Схожі записи