Анатолій Криволап вручив першу премію свого імені молодим митцям

6 травня, 2017
Художник Анатолій Криволап / Фото: artslooker.com

Художник Анатолій Криволап / Фото: artslooker.com

У Києві 5 травня на території Київської фортеці відбулася церемонія вручень першої Премії Анатолія Криволапа студентам, які навчаються в українських художніх вишах, пише Культпростір.

Відомий український художник заснував премію у 2016 році з метою підтримки талановитих українських митців, щоб вони змогли визначити свій творчий напрямок. Загальна сума премії становила десять тисяч доларів завдяки культурно-мистецькій фундації Brovdi ART.

Призери Премії Анатолія Криволапа / Фото: artslooker.com

Призери Премії Анатолія Криволапа / Фото: artslooker.com

За результатами оцінювання журі було визначено наступних переможців: Петро Грицюк, який здобув перемогу в категорії «Пластичне мистецтво» за металеве панно «Марафон», і Катерина Лесів, чию роботу «П’ять прелюдій» визнали найкращою в номінації «Графіка». Вони отримають призи у вигляді 2 тисяч доларів, які зможуть витратити на мандрівку в одну з культурних столиць Європи за вибором, щоб відвідати кращі музеї та галереї.

У категорії «Живопис» перше місце вирішили не присуджувати, однак журі відзначили чотири роботи, автори яких отримають по 1,5 тисячі доларів. Це Захар Шевчук («Вавилон»), Ганна Кругляк-Дрига («Мертве молоко»), Поліна Щербина («Півполовини особистості») і Катерина Крутій («Квіти війни»).

Читайте: Анатолій Криволап подарував Джамалі картину з кримським пейзажем

«Усі учасники показали, що Україна єдина, але дуже різноманітна, і географія цього конкурсу дуже велика – тут і Київ, і Харків, і Львів, і Ужгород» — зазначив проректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук, який також був одним із журі.

IMG_7224

Анатолій Криволап вважає, що сьогодні майбутнім художникам доводиться дуже довго вчитись, а сучасна освіта нагадує зомбування. З цього приводу він сказав студентам: «Художників з вас не зробить жоден виш і жоден професор. Це те, чого ви повинні досягти самостійно, враховуючи власні здібності і дослухаючись до свого внутрішнього світу. Експериментуйте без комплексів. Вирвіть із себе художника! Це може бути боляче, неприємно, страшно, але воно того варте».

Читайте: В Ужгороді молодим художникам вручили «Закарпатський мистецький Оскар»

Share: