Ai Weiwei представить в Празі гігантську інсталяцію

14 березня, 2017
Ай Вейвей, інсталація Закон подорожі у Празі / Фото: instagram.com/aiww/

Ай Вейвей, інсталація Закон подорожі у Празі / Фото: instagram.com/aiww/

Китайський художник і активіст Ай Вейвей відкриє в Національній галереї в Празі гігантську виставку-інсталяцію «Закон подорожі», присвячену європейській кризі 2015 року, що пов’язана з мігрантами, пише Artguide.

Це перша виставка Ай Вейвея в Східній Європі. Вона стане своєрідною відповіддю на пропозицію Австрії скоротити субсидії Європейського союзу державам  ЄС, які відмовилися брати участь в європейській програмі переселення біженців. Як пояснив Ай Вейвей, «в цей час нестабільності ми потребуємо більшої терпимості, співчуття і довіру один до одного, оскільки всі ми єдині. В іншому випадку людство зіткнеться з ще з масштабнішою кризою … Не існує кризи біженців, а тільки криза людяності … У ставленні до біженців ми втратили наші базові цінності».

Читайте: Ай Вейвей створив інсталяцію на підтримку біженців

Центральною частиною інсталяції є 70-метровий надувний човен, заповнений 258 безликими людськими фігурами, що нагадує про небезпечний маршрут через Егейське море від Туреччини до Греції. Ай Вейвей раніше неодноразово відвідував табори біженців і намагався привернути увагу до їх тяжкого становища. Виставка відкриється 17 березня 2017 року та триватиме до 7 січня 2018 року.

Share: