Фічери

Тюрьма в РФ, вбивство кози та нігерійці в Україні: Журнал «Нога» оголосив про другий номер

14 червня, 2024

На обкладинці використано роботу художниці Каті Лібкінд.

Робота Каті Лібкінд з обкладинки другого номеру журналу «Нога». Джерело: kyivnoha.org
Журнал художньої документалістики «Нога» оголосив про випуск другого номеру наприкінці червня 2024. Майже всі тексти звідти написані до повномасштабного вторгнення Росії. Нове число журналу дивним чином поєднує документи різних світів і поглядів.

До збірки увійшли текст Дарини Малюк 2020 року, в якому вона згадує про бажані речі, можливість отримати які назавжди втрачена; оповідь Інеси Марґ про вбивство старої кози, яка перетворюється на їжу; спогади Назара Беницького про дитинство в інтернаті та його щоденникові записи про намагання збудувати автономне життя на острові; розповідь Альони Думашевої про власне ув’язнення в РФ і текст про життя засуджених жінок з Володимирської колонії; поетична заповідь Антона Полуніна; історія Лізи Білецької про компанію «пожиттєвого утримання» людей похилого віку в обмін на їхню спадщину та майно; переказ історій нігерійців і українців нігерійського походження від Філіпа Оленика. Наостанок, Дарина Малюк розповідає про своє життя 2023 року. На обкладинці — робота Каті Лібкінд.

Що таке журнал «Нога»

Творці, постійні редактори та видавці «Ноги» Ліза Білецька та Філіп Оленик називають її «журналом художньої документалістики». Цей жанр вони визначають як «документальну літературу, яка написана, або читається з художньою, або невизначено дослідницькою, метою». До того, принциповим для пари є відсутність ілюстрацій, за винятком обкладинки.

«Це наративна література та література про людський досвід, існування якої важко пояснити виключно її користю для суспільства або читача. Ми обираємо трактувати це визначення максимально широко, тому в журнал входять вірші, щоденникові записи, есе, спогади, розмови», — пояснюють Білецька та Оленик.

Перше число, що вийшло 2020 року, поєднало 12 текстів, серед яких автобіографія безхатька з київського Подолу; тюремні спогади студентки лінгвістичного університету; розповідь про отруєне озеро та його істот; роздуми над мертвим тілом дельфіна; усвідомлення депутата про те, що лікарня — це портал в пекло; Google Borscht Results тощо.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: