Фічери

«Пропаганда світу моєї мрії» Катерини Лисовенко в Voloshyn Gallery

7 травня, 2021

15 травня Voloshyn Gallery відкриває персональну виставку Катерини Лисовенко під назвою «Пропаганда світу моєї мрії». Кураторка виставки — Ксенія Малих.

Катерина Лисовенко звертається до живопису і досліджує історію його використання в якості інструмента створення міфу та пропаганди. Розглядаючи античні міфи та християнську іконографію, художниця переосмислює їх з точки зору сучасної повістки понять рівності, стосунків людини з природою, гендеру і сексуальності. Своїм живописом Лисовенко пропагує утопічний світ, в якому людина вільна, а постійна боротьба за захоплення природного, матеріального та інформаційного просторів закінчилася.

На виставці буде представлений вівтар із сценами із райського саду утопічного світу мрії Катерини Лисовенко, що вперше був представлений у самоорганізованому просторі “Богдана”. Святі жінки, позбавлені жертовного призначення, знайшли спокій і насолоду у райському саду. У “завівтарному просторі” експонуватимуться портрети учасниць та учасників перформативної дії, що відбулася під час першого показу.

Маніфест світу моєї мрії
Зерна світу моєї мрії вже існують в сьогоденні, він не фантастичний.
Для настання світу моєї мрії потрібно припинити нескінченне привласнення усього.
Світ моєї мрії це один з кольорів в загальному саду, він не може бути реалізованим тотально.
Для світу моєї мрії потрібні дерева — вони вже є; для світу моєї мрії потрібна різноманітність — вона вже є; для світу моєї мрії потрібне кохання — воно вже є; для світу моєї мрії потрібні люди і не люди — вони вже є; для світу моєї мрії потрібно море — воно вже є.
У світі моєї мрії дерева, звірі, скульптури — звільняться, бо стануть вільними люди, а не тому, що їх не буде кому знищувати.
У світі моєї мрії речі перестануть бути небезпечними, стануть об'єктами для дослідження і задоволення. Світ моєї мрії схожий на музей.
Живопис — відкрите світу медіа, межі якого можна переглядати, він — інструмент для пропаганди світу моєї мрії.
Будь-яку мову можна зробити інструментом власного звільнення.
У світі моєї мрії автономія мистецтва збережеться.
Світ моєї мрії не завершений і не вирішений, в ньому буде місце для існування і появи недоступного, не висловлюваного і невідомого.

Катерина Лисовенко
 

Катерина Лисовенко народилася 26 жовтня 1989 року у Києві. Отримала класичну художню освіту в Одеському художньому коледжі ім. М.Б. Грекова, потім в НАОМА, і паралельно закінчила курс "Сучасне мистецтво" в КАМА. Художня мова мисткині починалася з успадкування соцреалістичної традиції, яка згодом трансформувалася у процес активного переосмислення контексту. У своїй практиці Катерина звертається до досліджень теми влади та ідеології, а також перехідного стану від радянського до сучасного. В її роботах часто виникає образ жертви, не має значення яку тему вибирає художниця — домінування художньої академії, правого насильства, релігійного гноблення або харасменту.

 Share: