/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Ван Гог — не Ван Гог: відомий експерт Філіп Хук заявляє у своїй новій книзі

Вінсент Ван Гог, Портрет Александа Рида,1887 / Фото: news.artnet.com

Вінсент Ван Гог, Портрет Олександра Рида, 1887 / Фото: news.artnet.com

Відомий англійський мистецтвознавець, колишній співробітник аукціонних будинків «Sotheby’s і Christie’s» та автор бестселеру «Сніданок у Sotheby’s. Світ мистецтва від А до Я» Філіп Хук написав нову книгу, в якій висуває теорію, що справжнього нідерландського художника Вінсента Ван Гога замінив шотландський арт-дилер Олександр Рід.

Така версія розглядається в новій книзі Філіпа Хука під назвою «Фотогалерея злочинців: сходження (і іноді падіння) арт-дилерів, приховані гравці в історії мистецтва».

Як зазначає Хук, Ван Гог дружив з Рідом, і вони були дуже схожі, що портрети арт-дилера, виконані художником, роками вважали за автопортрети відомого майстра.

Читайте: Нащадок російського мецената вимагає у США повернути йому картину Ван Гога

Згідно з новою версією, Ван Гог і Рід знаходились в депресії і в якийсь момент вирішили помінятися місцями. В результаті художник відправився до Шотландії і став успішним арт-дилером, а арт-дилер пошкодив собі вухо, потрапив в лікарню і згодом трагічно загинув. Авторство деяких шедеврів Ван Гога, в тому числі відома картина «Зоряна ніч», приписується в даному випадку саме Ріду.

Деякі західні відання зазначають, що таке дійсно могло трапитися, оскільки у Ван Гога був досвід роботи арт-дилером, а у Ріда — досвід роботи художником.

Сам автор книги Філіп Хук в коментарі для artnet News попросив ставитися до теорії як до легковажної спекуляції і не сприймати її всерйоз.

20.06.2017

Схожі записи