/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У США випадково знайдено загублений квітковий натюрморт Поля Гогена

20
Фото: liveauctioneers.com

Фото: liveauctioneers.com

У американському штаті Коннектикуті випадково знайшли давно загублену роботу Поля Гогена. Невеликий квітковий натюрморт в позолоченій рамі більше 30 років провисів в антикварній крамниці, весь цей часвласник навіть не підозрював, яким шедевром володіє. Коли господар приніс роботу до аукціонного будинку міста Літчфілд, експерти спочатку помітили на рамі підпис рукою іншого імпресіоніста, Поля Сіньяка. При більш ретельному вивченні мистецтвознавці знайшли на роботі ініціали «P.G.», що вперше навело їх на думку про авторство Гогена.

Припущення незабаром було підтверджене завдяки каталогу-резоне художника, що був створений у 2002 році. В каталозі натюрморт опубліковано під номером 172. Чорно-біла фотографія 1940-х років не давала точного уявлення про те, яких кольорів квіти були зображені Гогеном в цій роботі.

Робота під назвою «Fleurs D’Ete Dans Une Goblet» (1885), по всій ймовірності, після смерті Гогена була продана відомому в цей час арт-дилеру Амбруазу Воллару. В його архівах є запис про те, що він придбав у вдови Гогена натюрморт з «блакитними квітами». Потім робота перейшла до невідомого колекціонера, який в 1950 році продав її нью-йоркському арт-дилеру Gilbert S. Khan. Справжній власник з Коннектикуту придбав натюрморт в 1980-х, не маючи поняття про те, хто автор роботи.

Тепер, коли експерти встановили, що натюрморт написано легендарним Гогеном, власник вирішив продати його на аукціоні Litchfield County Auctions. Торги відбудуться 29 червня, попередня оцінка лота становить від 800 тисяч до 1,2 мільйона американських доларів.

Джерело: artslooker, artnet, artinvestment

23.06.2016

Схожі записи