/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Київському музеї відкривається виставка Івана Айвазовського

Іван Айвазовський «Вид Константинополя і Босфору», 1856 / Фото: sothebys.com

Іван Айвазовський «Вид Константинополя і Босфору», 1856 / Фото: sothebys.com

До 200-річчя від дня народження Івана Айвазовського у Національному музеї «Київська картинна галерея» відкривається ретроспективна виставка «Геній і море. Традиції, пошуки, відкриття» найвидатнішого пейзажиста та засновника мариністичного живопису.

На виставці глядачі побачать понад 60 творів живопису і графіки ХVІІІ-ХХ ст. з колекції музею, які поєднані морською тематикою. Також передбачений показ світлин картин Айвазовського, втрачених музеєм під час Другої світової війни та експонатів музею Шереметєвих: архівні матеріали, світлини, різноманітні предмети, що знаходились на військових кораблях ХІХ ст. та особисті речі морських офіцерів – сучасників Айвазовського.

Особливу зацікавленість викликає музейна збірка Айвазовського, яка складається з 18 творів живопису і графіки. Всі вони позначені високим рівнем виконання і надають уявлення про різні періоди мистецької діяльності художника. Проте організатори виставки з певною ціллю відійшли від монографічного і хронологічного показу. У кожному залі поруч з творами Айвазовського будуть представлені роботи знаних чи маловідомих майстрів, котрі були попередниками, учнями та послідовниками великого майстра. Такий підхід візуалізує сталі традиції, і спадкоємність, пошуки і відкриття мариністичного живопису протягом двох століть.

Мистецтво Айвазовського мало величезний вплив на розвиток мариністичного живопису та кримської тематики. Він створив традицію і школу. Роботи сучасників, учнів і послідовників митця складають цілу епоху у розвитку морського пейзажу та кримських ландшафтів.

Нинішня виставка – продовження доброї традиції — всебічного ознайомлення відвідувачів з унікальною колекцією музею. Виставка є підтвердженням того, що справжнє мистецтво не має ніяких перепон. Художники, котрі звертались до відтворення неперевершеної краси морської стихії, баталій, різних морів і різних країн зрозумілі і привабливі, навіть у наш нелегкий час, для самого широкого кола глядачів.

Відкриття виставки 12 вересня 2017 року о 16.00 за адресою: вул. Терещенківська, 9

11.09.2017

Схожі записи