/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Києві пройде виставка робіт Віктора Зарецького

2-3

В аукціонному домі «Золотое Сечение» відкриється експозиція живопису відомого українського художника Віктора Зарецького «Реквієм». Світові мистецтвознавці порівнюють роботи українця з творіннями знаменитого австрійця Густава Клімта.

На експозиції буде представлено 35 живописних полотен, створених у 1950-1990-х рр., та зібраних із приватних колекцій Європи. Більшість робіт відносяться до так званого «клімтовскому періоду» Зарецького – кінець 1970-х — 1980-і роки.

Серед видатних художніх творів зібраної колекції – одна з останніх масштабних робіт автора «Муза варить куліш (Творчий процес)», яка є жанровою картиною з автопортретом Зарецького з палітрою у руці. Картина була написана у 1990 році, за кілька місяців до смерті художника.

«Реквієм» – це не тільки назва виставки та шану творчості однієї з найяскравіших особистостей українського художнього процесі другої половини ХХ століття. Це ще й назва однієї з його неординарних, експериментальних робіт, яку також можна побачити на експозиції», –  відзначає співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

Також на виставці буде представлена ​​відома робота «Мальви», яка прикрасила обкладинку книги-монографії Лесі Авраменко. Багато фахівців вважають її однією з ключових робіт «клімтовского періоду» Зарецького. Більшість робіт, представлених на виставці, раніше не були експоновані та знаходилися у приватних колекціях десятки років.

Віктор Зарецький є одним з найвидатніших українських художників ХХ століття. Його роботи знаходяться у багатьох музеях та приватних збірках іменитих колекціонерів, вартість його живописних картин оцінюється у десятки тисяч доларів.

Виставка триватиме з 11 жовтня до 31 жовтня, вхід для всіх охочих – вільний.

08.10.2017

Схожі записи