/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Карпатах відкриється всеукраїнський арт-проект «Килим. Сучасні українські митці»

1
"Килим", Роман Мінін

«Килим», Роман Мінін

8 квітня в арт-просторі Zenko Foundation (в с.Татарів, Івано-Франківська область) відбудеться відкриття масштабного проекту «Килим. Сучасні українські митці». Експозиція триватиме до 15 червня.

Ідея проекту «Килим. Сучасні українські митці» — об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту.

«Як і тканий килим, на полотні якого містяться символи з різним змістовим наповненням і у якого завжди є два боки – лицевий і зворотній, сучасне мистецтво відображає різні складові дійсності – естетичні та ідейні, позитивні та негативні, лицевий і зворотний її бік. Завжди актуальні теми життя і смерті, мінливості людської долі, закодовані у килимових візерунках, з особливою гостротою постають за нинішніх, вкрай драматичних і бурхливих обставин існування нашої країни», — говорить співкуратор проекту «Килим. Сучасні українські митці» Ігор Абрамович.

У проекті беруть участь 17 авторів, кожний з яких покаже своє баченні традиційного мистецтва у сучасному світі. На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталяції та відео-арт.

«Об’єднані ідеєю проекту, його виразною концепцією, індивідуальні висловлювання українських художників, такі несхожі один на одного за змістом і стилем, формують дивовижно цілісне «ткане полотно», сповнений символів багатовимірний «Килим», — говорить співкуратор проекту Олександр Соловйов.

Карпати були обрані для офіційного старту проекту не випадково: в Татарові, на території готельного комплексу «Коруна», розташований основний арт-простір Zenko Foundation. Культурна децентралізація – вихід мистецтва за межі столиць – уже не перший рік є загальноєвропейським трендом. Україні час долучитися до нього.

«Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, має ставати доступнішим», — впевнений ініціатор проекту і засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Після демонстрації в Карпатах експозиція «Килим. Сучасні українські митці» вирушить до Львова, де стартує 26 червня у партнерстві з культурно-мистецьким центром «Львівський Палац мистецтв», а потім до Харкова, де відкриється 20 жовтня за підтримки Центру сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр».

На відкритті виставки в Карпатах відбудеться презентація видавничого проекту «Українська мистецька книга», заснованого за участі Zenko Foundation.

Куратори проекту — Ігор Абрамович та Олександр Соловйов.

04.04.2016

Схожі записи