/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Карпатах відкривається виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій»

4

Anatoliy-Krivolap_Vechirniy-promin

31 жовтня 2015 року в галереї готелю «Коруна», розташованому в курортному селищі Татарів, відкривається виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій». До експозиції увійде близько 50 творів від більш ніж 30 визнаних майстрів і молодих перспективних авторів.

У числі робіт – і створені на початку 1990-х, коли українське сучасне мистецтво щойно зароджувалося, і з’явились новітні твори, які відображають актуальні тенденції у суспільстві і художньому процесі. «Виставка власне подає версію того, як можна унаочнити історію вітчизняного сучасного мистецтва, а саме крізь призму колекціонування. Вона показує, як розвивалися і змінювалися художники, і водночас – як змінювався смак колекціонерів і їхній підхід до збирання мистецтва», – пояснює співкуратор проекту Олександр Соловйов.

Живопис, скульптуру і графіку для виставки надали кілька значних українських колекціонерів. «Колекціонери відіграють і завжди відігравали дуже важливу роль у музеюванні мистецтва. За законами ринку, найкращі роботи ключових сучасних авторів опиняються у зібраннях провідних колекціонерів. Так формується певний зріз актуальної художньої ситуації, який наочно ілюструє реальний стан речей на арт-сцені. Очевидною є необхідність демонстрації цих робіт у публічному просторі, щоб вони не просто зберігалися в надійних руках збирачів мистецтва, а й були суспільним надбанням», – каже співкуратор виставки Ігор Абрамович.

Галерея готелю «Коруна» в Татарові обрана у якості локації не випадково. Виставка буде доступною для гостей, які приїхали з усіх регіонів країни на курорт у Карпатах: для знайомства з мистецтвом більше не треба вирушати на екскурсію до музею. Експозицію, що триватиме до 25 березня 2016 року, представляє новий український фонд ZenkoFoundation. А відкриття виставки, на яке зберуться засновники фонду, куратори, художники, колекціонери і критики, стане також своєрідною робочою зустріччю для обговорення плану діяльності фонду у 2016 році.

Художники, чиї роботи беруть участь у виставці:

Назар Білик, Яна Бистрова, Матвій Вайсберг, Макс Вітик, Артем Волокітін, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Михайло Деяк, Олександр Животков, Гамлет Зіньковський,

Павло Керестей, Олександр Кліменко, Анатолій Криволап, Павло Маков, Максим Мамсіков, Микола Маценко, Сергій Панич, Юрій Пікуль, Віктор Покиданець, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Вінні Реунов, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Тіберій Сільваші, Марина Скугарєва, Юрій Соломко, Олександр Сухоліт,

Олег Тістол, Валерія Трубіна, Василь Цаголов, Ілля Чичкан.

Роботи надані з колекцій: Ігора Абрамовича, Яни і Зенко Афтаназів, Петра Багрія,

Стелли Беньямінової, Ігора Власова, Юлії і Максима Волошиних , Віктора Гордеєва,

Тетяни і Бориса Гриньових, Євгена Карася, Юрія Комелькова, Леоніда Комського, Олега Красносельського, Оксани Kурінної, Володимира Мітіна, Валерія Нілова, Олени і Олександра Хомкалових, Євгенії і Сергія Шудрів.

«Українська транспортна страхова компанія» (ЮТІКО) – страховий партнер заходу. ЮТІКО забезпечує страхування ризиків під час перевезення робіт художників, а також страхування картин на весь період проведення виставки.

Про ZenkoFoundation.

Фонд заснований у 2015 році. Головна мета організації – популяризувати вітчизняне сучасне мистецтво як в Україні, так і за її межами. До команди ZenkoFoundation входять директор Еліна Дорохова, куратори Олександр Соловйов та Ігор Абрамович, маркетинг-директор Юлія Купріна. Фонд планує проводити три-чотири масштабні проекти на рік.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук

23.10.2015

Схожі записи