/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Роботи золотого періоду мистецького об’єднання «Живописний заповідник» представлять у Києві

3
Робота Анатолія Криволапа

Робота Анатолія Криволапа

21 березня 2018 року в залі аукціонного дому «Золотое Сечение» відкриється виставка культового для українського сучасного мистецтва — художнього об’єднання «Живописний заповідник». Його основні учасники — Тиберій Сільваші, Олександр Животков, Марко Гейко, Анатолій Криволап і Микола Кривенко. До експозиції «Живописний заповідник. Золотий період» входять близько 30 творів всіх основних учасників, створених з 1990 по 1999 рр.

Це перша виставка об’єднання, де подано зріз знакових робіт 1990-х років, після виставки Landschaft «Живописного заповідника», яка проходила в Національному художньому музеї України в 2002 році.

«Унікальність експозиції в тому, що, по-перше, через багато років по тому нам вдалося зібрати разом роботи п’яти геніїв українського сучасного мистецтва в період розцвіту «Живописного заповідника». По-друге, представити твори, які ніколи не виставлялися і довгий час перебували виключно в приватних колекціях» — каже куратор виставки і експерт з сучасного мистецтва аукціонного дому «Золотое Сечение» Станіслав Скорик.

Робота Тіберія Сільваші

Робота Тіберія Сільваші

«Живописний заповідник» сформувався в 1991 році, проте базові ідеї об’єднання з’явилися на седнівських пленерах ще в кінці 1980-х. Основний їх програмою був «Неоформалізм», де картина підноситься авторами не як вікно в світ, а як площину, що покрита шаром фарби. Головним завданням художників було дослідження кольору, фактури і форми в просторі.

Ідейний натхненник об’єднання — Тиберій Сільваші — виступив спів-куратором цієї виставки і брав участь у формуванні представленої експозиції.

«Цією виставкою ми хочемо нагадати про найпотужніше українське об’єднання художників, роботи яких сьогодні є родзинками багатьох відомих українських та зарубіжних колекцій. Це, без сумніву, вагома культурна подію для українського сучасного мистецтва», — підкреслює співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

Експозиція триватиме до 14 квітня з 12.00 до 19.00,Неділя вихідний. Вхід вільний.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

17.03.2018

Схожі записи