Продаж заборонено: швейцарський арт-дилер має намір судитися з Christie’s

5 червня, 2018
Альфред Сіслей, «Перший день весни на Морі», 1889

Альфред Сіслей, «Перший день весни на Морі», 1889

Швейцарський арт-дилер Ален Дрейфус  придбав  у 2008 році на аукціоні Christie’s картину французького художника, представника імпресіонізму Альфреда Сіслея «Перший день весни на Морі», яку відомий автор написав у 1889 році. Робота обійшлася арт-дилеру майже в $ 340 тисяч, і він навіть гадки не мав, що не зможе її більше перепродати.

Все почалося у 2016 році, коли з Дрейфусом зв’язалися представники канадської компанії Mondex, яка спеціалізується на пошуку вкрадених творів мистецтва. Дрейфусу повідомили, що полотно Сіслея в 1940 році було викрадено нацистами, а до цього належало єврейській родині Лінденбаум, чиї нащадки і є законними власниками картини. Як доказ представники Mondex надали документи часів Другої світової, де «Перший день весни на Морі» згадується нацистами в списку конфіскованих.

Читайте: Сімон де Пюрі відсудив $ 10 млн комісійних за найдорожчу картину Поля Гогена

Незабаром до справи підключилася швейцарська поліція і заборонила Дрейфусу продавати роботу або показувати її на виставках. Дилер висловив готовність віддати картину спадкоємцям сім’ї Лінденбаум, але тільки після того, як Christie’s відшкодує йому збитки: від аукціонного дому він зажадав виплати близько $ 800 тисяч. Дрейфус також пригрозив звернутися до суду і притягнути Christie’s до відповідальності за те, що його ввели в оману, продаючи картину.

Представники Christie’s, коментуючи звинувачення, зняли з себе відповідальність за ситуацію: «Перед продажем робіт ми ретельно вивчаємо їх історію. У випадку з картиною Сіслея станом на 2008 рік інформації про те, що вона була викрадена нацистами, не було».

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук 

Share: