/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Полотно Кандинського із Третяківської галереї може встановити ціновий рекорд

Картина Василя Кандинського «Картина з білими лініями», 1913 / Фото: instagram.com/sothebys

Картина Василя Кандинського «Картина з білими лініями», 1913 / Фото: instagram.com/sothebys

Робота Василя Кандинського «Картина з білими лініями» має всі шанси увійти в історію як найдорожчий твір художника. Полотно 1913 року стане одним з топ-лотів аукціону Sotheby’s, який пройде в Лондоні 21 червня.

На сьогоднішній день найдорожчою роботою Кандинського є картина «Жорсткий і гнучкий», продана в минулому році за 23 мільйони доларів. Фахівці впевнені: «Картині з білими лініями» вдасться побити цей рекорд. Адже такі значні твори з’являються на ринку не частіше, ніж раз на десятиліття. Топ-лоти майбутніх торгів вже представлені на передаукціонній виставці в Гонконзі.

«Картина з білими лініями» виставляється на торги вперше і має велику виставкову історію. Sotheby’s не публікує її естімейт, тільки надає інформацію потенційним покупцям за запитом. За даними експертів її попередньо оцінюють в 35 мільйонів доларів, але вони впевнені, що підсумкова вартість буде набагато більшою.

Читайте: Раннє полотно Кандинського вперше з’явиться на ринку

Певний період ця картина зберігалася у Третяківській галереї після того, як у 1914 році Кандинський повернувся із Німеччини до Російської імперії, забравши полотно з собою. У 1974 році за даними німецького журналу Spiegel, Радянський союз виміняв її на листи Леніна у відомого німецького колекціонера Вільгельма Хака, таким чином вона була вивезена до Європи.

10.06.2017

Схожі записи