Фічери

Перша в Україні масштабна міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі

7 травня, 2020
Степан Рябченко, "Мисливець" (2020)

Степан Рябченко, «Мисливець» (2020)

Офіційний сайт: www.strangetime.art

7 травня відкривається Strange Time — перша в Україні масштабна міжнародна онлайн-виставка, створена українським художником Степаном Рябченком в межах творчого об’єднання «Арт Лабораторія» у співпраці з Національним центром «Український Дім». Strange Time — новий формат, новий погляд на актуальні події у світі. Сучасні художники різних поколінь, працюючи у різних жанрах, досліджують дивні часи і пропонують власну оцінку та сприйняття того, що відбувається у світі.

Офіційний трейлер. Автор відео та музики: Сергій Рябченко

У проєкті Strange Time представлені роботи художників з усього світу — це і поп-сюрреалістичні роботи Кенні Шарфа, американського художника, друга Енді Воргола, Жана-Мішеля Баскія та Кіта Харінга, концептуальна фотографія американського художника Алекса Юдзона та шведського художника Андерса Крісара, воскові постапокаліптичні структури Джина Кігеля та дерев’яні картини радянського нонконформіста Люc’єна Дульфана, іронічні роботи американця Самуеля Яблона та британця Річі Кулве, кінетичні скульптури Ніка Рамажа та просторова деконструкція Фелікса Шрамма, постконцептуальні інсталяції німецької художниці Ханни Халлерманн і французького художника Валентина Абада, абстрактні твори іспанця Гіл’єрмо Мора та інші.

Фелікс Шрамм, «Savage Salvage»

Фелікс Шрамм, «Savage Salvage»

Українське мистецтво представлене як відомими творами, які у контексті проєкту отримують нове звучання, так і зовсім новими роботами, які експонуються вперше: експресивний живопис з елементами комп’ютерної графіки та інсталяція Василя Рябченка, оспівуючий стереотипи постмедійний живопис Олега Тістола, побутова графіка Марини Скугаревої та тривожні роботи Павла Керестея. Також на онлайн-виставці представлені фірмові роботи на килимах Андрія Сагайдаковського, кінематографічний живопис Василя Цаголова, біофутуристичні інсталяції Aljosha, сюрреалістичні колажі Олександра Ройтбурда та україно-датського художника Сергія Святченка, пророцькі картини Віктора Сидоренка та Миколи Маценка, комп’ютерні віруси Степана Рябченка та його нова робота «Мисливець», завдяки якій і народилася ідея створити та «запустити» Strange Time.

Джин Кігель, «Монумент»

Джин Кігель, «Монумент»

«Мета проєкту — показати, на що спрямована сьогодні творча енергія, і як художник бачить та відчуває ці дивні часи. У пору невизначеності саме мистецтво одним з перших знаходить шлях і допомагає відкрити новий світ і нову систему стосунків», — говорить художник і куратор проєкту Степан Рябченко, — «Проєкт створено за принципом живого організму, що постійно розвивається, як, в принципі, і сам вірус. Тільки у нашому випадку живий організм виступає в якості арт-протиотрути».

Онлайн-виставка присвячена глобальним змінам, які перевертають не тільки життя кожного з нас, але й лади та уклади цілих держав. «При цьому пандемія — не стільки причина, скільки каталізатор системних проблем суспільства і поточного світоустрою», — вважає куратор.

Олег Тістол «В'єтнам»

Олег Тістол «В’єтнам»

«Strange Time — мій дебютний кураторський проєкт, який я запускаю в межах творчого об’єднання «Арт Лабораторія», створеного у 90-их моїм батьком Василієм Рябченком для розвитку та підтримки сучасного мистецтва України. Одна з ключових задач об’єднання — створити глобальну платформу для проведення масштабних арт-проєктів та об’єднати художників та представників творчих професій з різних країн та різних континентів. Ми знову довели, що мистецтво не має кордонів і його неможливо відправити на карантин», — додає Степан Рябченко.

lom-of-LaMa, «Система відносин»

lom-of-LaMa, «Система відносин»

Контакти:

Е-mail: contact@artlaboratory.com.ua
Офіційний сайт: www.strangetime.art
Соціальні мережі: FacebookInstagram

Довідка:

Strange Time — міжнародний арт-проєкт, створений українським художником Степаном Рябченком в межах творчого об’єднання Арт Лабораторія у співпраці з Національним центром «Український Дім». На даний момент у проєкті беруть участь 42 художника з усього світу — з України, Італії, Іспанії, Португалії, Швеції, Данії, Чехії, Франції, Бельгії, Німеччини, Британії, Бразилії, Японії, США, Чилі, Південної Африки. Як живий організм Strange Time з часом буде зростати і розвиватися — кількість учасників та їх робіт збільшиться. Після планується видання каталогу та організація масштабної виставки в просторі Національного центру «Український дім» в Києві, а також культурних інституціях інших країн учасників проекту.

Степан Рябченко

Український художник, архітектор, один з яскравих представників цифрового мистецтва та мистецтва нових медіа. У центрі уваги знаходиться межа між реальним і віртуальним світом та дослідження нової природи мистецтва. У своїх роботах художник створює власний цифровий всесвіт за своїми героями та міфологією.

Арт Лабораторія

Творче об’єднання «Арт Лабораторія» — суспільна некомерційна організація, діяльність якої направлена на розвиток сучасного мистецтва України та його інтеграцію у всесвітній художній процес. «Арт Лабораторія» об’єднує художників та представників творчих професій, зацікавлених у реалізації своїх творчих проєктів за допомогою сучасних технологій.

Український Дім

Національний центр «Український дім» — відкритий мультидисциплінарний простір можливостей та взаємодії, спрямований на популяризацію національних досягнень, презентацію провідних культурних продуктів та інновацій, налагодження співробітництва лідерів різних галузей.

Креативний сайт, офіційний трейлер проекту і музичний супровід розроблено Сергієм Рябченко.

Василь Рябченко, «Молитва»

Василь Рябченко, «Молитва»

Учасники Strange Time:

Валентин Абад (Valentin Abad), Франція;
Жофруа Амараль (Jofroi Amaral), Бельгія;
Паоло Аріано (Paulo Arraiano), Португалія;
Девід Баскін (David Baskin), США;
Роксана Джексон (Roxanne Jackson), США;
Люс’єн Дульфан (Lucien Dulfan), США;
Павел Керестей (Pavlo Kerestey), Україна;
Джин Кігель (Gene Kiegel), США;
Викторія Кідді (Victoria Keddie), США;
Джанесса Кларк (Janessa Clark), США;
Андерс Крісар (Anders Krisár), Швеція;
Річі Кулве (Richie Culver), Британія;
Пол Кул (Paul Coole), США;
Алехандро Леонхарт (Alejandro Leonhardt), Чилі;
lom-of-LaMa, Німеччина;
Джуліо Малінверні (Giulio Malinverni), Італія;
Педро Матос (Pedro Matos), Португалія;
Микола Маценко (Mykola Matsenko), Україна;
Фернандо Молетта (Fernando Moletta), Бразилія;
Гил’єрмо Мора (Guillermo Mora), Іспанія;
Джезу Морат’єль (Jesu Moratiel), Іспанія;
Норіко Окаку (Noriko Okaku), Японія;
Олексій Потулін (Aljosha), Україна;
Нік Рамаж (Nik Ramage), Британія;
Олександр Ройтбурд (Alexander Roitburd), Україна;
Василій Рябченко (Vasiliy Ryabchenko), Україна;
Степан Рябченко (Stepan Ryabchenko), Україна;
Андрій Сагайдаковський (Andriy Sagaidakovsky), Україна;
Сергій Святченко (Sergei Sviatchenko), Данія;
Віктор Сидоренко (Victor Sydorenko), Україна;
Марина Скугарева (Marina Skugareva), Україна;
Ерік Соммер (Erik Sommer), США;
Олег Тістол (Oleg Tistol), Україна;
Ханна Халлерманн (Hannah Hallermann), Німеччина;
Омрі Хармелін (Omri Harmelin), Південна Африка;
Якуб Хубалек (Jakub Hubálek), Чехія;
Василій Цаголов (Vasiliy Tsagolov), Україна;
Девід Чуприн (David Czupryn), Німеччина;
Кенні Шарф (Kenny Scharf), США;
Фелікс Шрамм (Felix Schramm), Німеччина;
Алекс Юдзон (Alex Yudzon), США;
Самуель Яблон (Samuel Jablon), США.

Share: